هیچ راهی ساده‌تر از تزئین یک دیوار خالی با یک ساعت دیواری تزئینی نیست. ساعت‌های زیبا و منحصر به فرد، می‌توانند کاری بیشتر از نشان دادن زمان برای ما انجام دهند. به فضا شخصیت بدهند، یک نقطه کانونی جذاب ایجاد کنند و کاری کنند که یک خانه، بیشتر شبیه یک خانه باشد.

جای ساعت دیواری مسئله‌ای که بسیار مهم‌ است

در خیلی از خانه‌ها جای ساعت دیواری اشتباه است. برخی تصور می‌کنند که جای ساعت دیواری قانون و قاعده‌ی خاصی ندارد. پس هر جایی را می‌توان برایش انتخاب کرد. تا یک دیوار خالی پیدا کنند، تیر خلاص را می‌زنند. دست به میخ و چکش می‌شوند و بعد ساعت خود را همان‌جا نصب می‌کنند.
دست نگه دارید. میخ و چکش را کنار بگذارید، می‌خواهیم چند نقطه تضمین شده در خانه به شما پیشنهاد بدهیم که قرار دادن ساعت در آن‌ها، طراحی داخلی خانه شما را بهبود می‌بخشد و علاوه بر آن انرژی را برای خانه شما به ارمغان می‌آورد.

اندازه‌های مختلف ساعت برای فضاهای مختلف

اگرچه ساعت‌های دیواری برای هر فضایی مناسب‌اند، ولی نمی‌توان هر ساعتی را برای هر جایی استفاده کرد. اولین مرحله برای پیدا کردن بهترین جای قرارگیری ساعت اینجاست که مشخص کنید، ساعت مدنظرتان برای کدام قسمت خانه مناسب است.
شاید برای برخی چیز مهمی به نظر نرسد؛ اما اگر فضایی با طراحی عالی می‌خواهید؛ این ایده خوبی است که متناسب با موقعیت مکانی آن را تهیه کنید. به عنوان مثال، یک ساعت دیواری بزرگ برای یک آشپزخانه کوچک اصلاً ایده مناسبی نیست.
ساعت‌های تزئینی و بزرگ برای اتاق نشیمن و فضاهای باز طراحی شده‌اند. اتاق‌های بزرگ هم می‌تواند برای نصب این ساعت‌ها مناسب باشد. بهترین جا برای ساعت دیواری کوچک هم اتاق‌های کوچک یا حمام و آشپزخانه است. برای اتاق خواب یا اتاق ناهارخوری هم باید به فکر یک ساعت با اندازه متوسط باشید.

ساعت دیواری در اتاق نشیمن

اکنون که متوجه شدید کدام ساعت دیواری برای کدام محیط بهتر است، یک ساعت خوب و بزرگ برای اتاق نشیمن خود انتخاب کنید. می‌خواهیم با هم، مکان دقیق نصب آن را در اتاق نشیمن مشخص کنیم.
اتاق نشیمن یکی از پرکاربردترین اتاق‎هایی است که در خانه استفاده می‌شود. این که بخواهیم یک ساعت دیواری در آن نصب کنیم، کاملاً منطقی است. پیگیری زمان، بدون اینکه بخواهید گوشی را هنگام استراحت در کنار خود نگاه دارید یا با لباس‌های‌ راحتی‌تان یک ساعت بیرونی به مچ ببندید فوق‌العاده است.
اگر می‌خواهید ساعت دیواری از هر جای اتاق قابل مشاهده باشد، می‌توانید آن را بالای مبل خانه نصب کنید. ممکن است ایده خوبی برای برخی از افراد نباشد. چرا؟ چون وقتی که روی مبل نشسته‌اند، به راحتی نمی‌توانند به ساعت نگاه کنند. این روش، روش خوبی است برای کسانی که به جذابیت بصری فضای خانه خود اهمیت می‌دهند.
اگر نصب ساعت دیواری بالای کاناپه برای شما جذاب نیست، آن را بالای یک کنسول یا قفسه آویزان کنید. کنسول و قفسه را در جای مناسبی قرار دهید که از تمام خانه به آن دید داشته باشید. سپس ساعت را بالای آن آویزان نمایید.
بالای شومینه هم گزینه‌ی مناسبی است. اگر در اتاق پذیرایی شومینه دارید، این می‌تواند بهترین جا برای ساعت دیواری باشد. چه کاری بهتر از اینکه شومینه خود را با یک ساعت دیواری جذاب و بزرگ تزئین کنید و یک نقطه کانونی فوق جذاب ایجاد نمایید.

 

برای خرید ساعت دیواری کلیک کنید

 

بهترین جا برای ساعت دیواری در آشپزخانه

یک ساعت دیواری در آشپزخانه نصب کنید و یک بار برای همیشه خودتان را از شستن و خشک کردن مکرر دست‌ها برای استفاده از گوشی راحت کنید. به راحتی زمان را ببینید؛ بدون اینکه نیازی به ساعت‌های جانبی باشد.
همچنین نصب ساعت در آشپزخانه این امکان را به شما می‌دهد که حواستان به ساعت باشد. اینکه کی صبحانه را آماده کنید، کی بچه ها را به مدرسه بفرستید، کی برای کار آماده شوید و …
اگر در آشپزخانه یک میز دارید که انتهای آن به یک دیوار خالی منتهی می‌شود، آنجا بهترین جا برای نصب ساعت است.
اگر در آشپزخانه قفسه دارید می‌توانید ساعت را بالای آن نصب کنید.
اگر هیچ کدام از موارد بالا در آشچزخانه شما موجود نیست، هر دیوار خالی‌ای که پیدا کردید، میخ را بکوبید! بله به همین سادگی. البته؛ یک نکته را فراموش نکنید! نصب ساعت در آشپزخانه محض رفاه شما انجام می‌شود و بیشتر از اینکه برای تزئین دیوار استفاده شود برای پیگیری زمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس جایی که ساعت نصب می‌شود باید جای راحتی برای نگاه کردن باشد.

بهترین جا برای ساعت دیواری در اتاق خواب

خیلی‌ها، از نصب ساعت دیواری در اتاق خواب اجتناب می‌کنند. چون به صدای تیک تاک آن حساس‌اند و با وجودش نمی‌توانند راحت بخوابند. به این خاطر نباید دست از نصب ساعت در اتاق خواب دست بکشید؛ مگر اینکه دلیل قانع‌کننده‌تری داشته باشید.
ساعت‌های دیواری که حرکت عقربه‌های آن به صورت پیوسته و آرام اتفاق می‌افتد هیچ صدایی از خود بروز نمی‌دهند. همچنین برخی از ساعت‌ها هم هستند که صدای تیک تاک آن‌ها بسیار آرام است.
در نتیجه اتاق شما می‌توانند همچنان جای خوبی برای نصب یک ساعت دیواری جذاب باشد. به این صورت، به راحتی می‌توانید زمان دقیقی انتخاب کنید کارهای روزمره خود را به موقع شروع کنید و به موقع به پایان برسانید.
یک دیوار خالی که هیچ تزئینی برای آن در نظر نگرفته‌اید بهترین جا برای ساعت دیواری در اتاق خواب است. اگر نمی‌خواهید مدام چشمتان به ساعت بیافتد، بالای تخت هم گزینه مناسبی است.

جنبه‌های ضروری‌ای که هنگام نصب ساعت باید در نظر بگیرید

  • ساعت دیواری خود را خیلی بالا یا خیلی پایین آویزان نکنید. به این صورت فقط به گردن خود فشار می‌آورید. یک ساعت کاربردی و راحت باید در ارتفاع مناسبی قرار بگیرد. بسته به اندازه و آونگ ساعت، باید آن را در محل مناسبی قرار بدهید که به خوبی بتوانید ساعت را از رویش بخوانید. چیزی هم‌تراز با چشم‌ها یا بالاتر از آن‌ها.
  • تناسب را باید در نظر بگیرید. اگر هیچ برنامه‌ای برای ایجاد یک نقطه کانونی با ساعت ندارید، نباید آن را جایی نصب کنید که زیادی جلب توجه کند. مثلا ممکن است یک دیوار کانونی داشته باشید که حسابی توی چشم است. یک دیوار دیگر هم با چند وسیله تزئینی ساده دارید. اگر ساعت بزرگ و تزئینی خود را آنجا نصب کنید، احتمالاً دو دیوار قدرتمند در خانه ایجاد می‌شوند که تناسب را به هم می‌ریزد و باعث آشفتگی خانه خواهد شد. در صورت داشتن دیوار کانونی، ساعت خود را روی یک دیوار ساده آویزان نمایید.
  • اگر ساعت شما کوچک است، آن را با دکوراتیوهای دیواری متنوع در کنار هم استفاده کنید. اگر بزرگ است آن را به تنهایی استفاده کنید.
  • انتخاب بهترین جا برای ساعت دیواری کاملاً نسبی است و از یک خانه به خانه دیگر متفاوت. اول از هر قاعده و قانونی به ندای خانه‌ی خود گوش کنید.