نورهای رنگی آبی

نور آبی شبیه سازی‌شده نور طبیعی خورشید است و از لحاظ بالینی ثابت شده است که به طور قابل توجهی باعث بهبود خلق‌وخو، سطح انرژی و آرامش اعصاب می‌شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید از نور آبی برای درمان حساسیت‌های فصلی هم استفاده می‌شود.
یک نکته بسیار جذاب در مورد نور آبی این است که چاکرای گلوی انسان با نور آبی تنظیم می شود و انتخاب این نور رنگی مستقیما بر شرایط تیروئید شما اثرگذار است. بنابراین اگر مشکلات کم‌کاری یا پرکاری تیروئید دارید بهتر است از این نور در خانه‌تان استفاده نکنید.

نورهای رنگی صورتی

نور صورتی برای درمان بیماری های پوستی، التهاب و تحریک سیستم ایمنی استفاده می‌شود. از لحاظ فیزیکی، نور صورتی در درمان مشکلات پوستی موثر است. ضمن اینکه نور صورتی می‌تواند بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارد. نور صورتی نوری آرام بخش در تمام سطوح ذهنی و احساسی است. به همین دلیل می‌توان از آن برای تسکین احساس ناامیدی و اندوه استفاده کرد.

جهت خرید محصول زیر، روی عکس کلیک کنید.

نورهای رنگی زرد

همانطور که گفتیم تخصص نور زرد در تحریک اعصاب شماست. طبق تحقیقات نور زرد می‌تواند با برانگیختن اعصاب شما در تمیز کردن جریان خون و کبدتان نقش مفیدی را ایفا کند. شاید دقت کرده باشید که در مراکز درمانی زیبایی از چراغ‌های ال‌ای‌دی زرد استفاده می‌کنند. چراغ های ال‌ای‌دی زرد در کاهش قرمزی و تورم پوست، تحریک کلاژن و الاستین، تأثیر قابل توجهی دارند.

نورهای رنگی سبز

شاید تصورتان این باشد که نور سبز باعث می‌شود احساس سرحال شدن و شادابی داشته باشید. خب باید بگوییم که تصورتان کاملا درست است. همانطور که می‌دانید رنگ سبز در وسط طیف رنگ‌ها قرار دارد، نور سبز هم به دلیل اینکه در محدوده فرکانس‌های متوسط قرار دارد شرایط بدن را به حالت تعادل طبیعی آن نزدیک می‌کند. به طور مثال این نور رنگی می‌تواند به بهبود خواب در افرادی که با مشکل بدخوابی مواجه‌اند کمک کند. نور سبز ارگان های بدن شما را تراز می‌کند. به بیان دیگر هنگامی که اندام ها و سیستم‌های بدن با نور سبز سازگار می‌شوند، بدن به حالت متعادل خودش برمی‌گردد.

یک نکته بسیار جالب اینکه قرار گرفتن در معرض نور سبز برای پوست شما مفید است. تابش نور سبز به دلیل اینکه دارای خاصیت ضدالتهابی است قرمزی پوست را کاهش می‌دهد. همچنین از این نور برای درمان‌های ضدپیری پوست که در آن‌ها با استفاده از نور سبز اثر لک‌ها روی پوست را کمرنگ می‌کنند، استفاده می‌شود.
در پایان امیدواریم که با اهمیت و تأثیر نورهای رنگی آشنا شده باشید و این مطلب در انتخاب نور رنگی مناسب کمکتان کرده باشد.