این روزها چیدمان و دکوراسیون داخلی از اهمیت به سزایی برخوردار است. چوب یکی از متریال‎هایی است که در این مقوله مهم و کاربردی است. چوب به دلیل مقاومت بالایی که دارد و همچنین زیبایی و گرما بخشی به محیط و یک نواخت و تکراری نشدنش در دکوراسیون منزل بسیار رایج و پرطرفدار است.

دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی و باکیفیت، فضایی خلق می کند که هیچ عنصر دیگری در معماری داخلی و خارجی توانایی رقابت با آن را ندارد. وقتی از چوب به همان حالت طبیعی استفاده می شود، تمام بافت‎ها و گره‎های طبیعی خود را به زیبایی نشان می دهند، طوری که دیگر نیازی به وسایل دکوری و تزیینی نیست.

در سال‎های اخیر با توجه به ورود هزاران طرح و رنگ وسایل مخصوص دکوراسیون داخلی و استفاده از متریال و مواد اولیه ای از جمله چوب های ترکیبی و صنعتی مانند ام دی اف و… بیشتر افراد به سمت استفاده از این گونه وسایل تمایل پیدا کرده اند و کمتر خانه ای را می توان یافت که از چوب طبیعی در دکوراسیون مثل کابینت چوبی، میز چوبی، میز کنسول، … استفاده کرده باشد. یکی از علل این امر را می توان حفاظت از محیط زیست و از بین نبردن جنگل‎ها نیز بیان نمود.

ما در این مقاله از وبلاگ پارسا گروپ تلاش کردیم تا نکاتی در زمینه چگونگی دکوراسیون چوبی منزل، آشپزخانه و اتاق و نشیمن در اختیار شما قرار دهیم تا شما با مطالعه مطالب آن انتخاب بهتر و چیدمان بهتری برای دکوراسیون منزل خود داشته باشید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دکوراسیون چوبی در منزل به چه صورت است؟

کاربرد چوب در تمامی فضاهای منزل امکان پذیر است و تقریباً با همه متریال‎ها و رنگ‎ها به خوبی ست شده و هم خوانی دارد. به طور کلی استفاده از چوب در دکوراسیون منزل دارای مزایایی زیادی است که یکی از آن‎ها عایق بودن آن در برابر حرارت است.

چوب، با توجه به منافذ هوا در داخل ساختار سلولی آن، یک عایق طبیعی است و از نظر حرارتی به گونه ای است که نوسانات دمایی آن بسیار کمتر از سایر مواد است و این مسئله به کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش ساختمان کمک می کند. نکته دیگر در خصوص چوب این است که بر عکس سایر مصالحی پس از آتش گرفتن و رسیدن به دمای اشتعال خشک شده و سخت تر می شود و همانند سایر مصالح به سرعت گسترش نمی یابد.

همچنین  به دلیل مقاومت گرمایی بالایی که دارد، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می کند. این متریال قابلیت شکل پذیری و طراحی بالایی داشته و می توان آن را به رنگ‎های مختلفی در آورد، به همین دلیل در دکوراسیون منزل کاربرد بسیاری دارد.