مهاجرت، زندگی شهرنشینی و هزینه های سرسام آور خرید مسکن بسیاری از ما را ناگزیر به اجاره نشینی کرده است.اگر شما هم در یک آپارتمان کوچک اجاره ای زندگی می کنید و فضای مناسب برای طبقه بندی و نظمدهی به لوازم و وسایل تان را ندارید، بهتر است با این مطلب از ما همراه باشید.

میزهای کوچک

بهترین و کاربردی ترین عنصر برای دکوراسیون خانه های اجاره ای می باشد.با کمک این میزها به سادگی می توانید به لوازم و وسایل خود نظم و ترتیب ببخشید.حتی می توانید برای این منظور از میزهای کوچک و تاشو کمک بگیرید و در مواقع نیاز آن ها رابرپا کنید و به لوازم و وسایل خود نظم ببخشید.

میزهای کوچک بهترین و کاربردی ترین عنصر برای دکوراسیونخانه های اجاره ای می باشد.

دکوراسیون خانه های کوچک : میزهای صندوقه ای جلو مبلی

از میزهای صندوقه ای به عنوان میز جلو مبلیتان استفاده نمایید، این میزهابهترین گزینه برای جای دادن و ذخیره سازی مجلات، روزنامه ها و یا ظروف پذیرایی می باشد.

از میزهای صندوقهای به عنوان میز جلو مبلیتان استفاده نمایید.

سبدهای حصیری

سبدهای حصیری بهترین گزینه برای طبقه بندی و نظم دهی بهلوازم اتاق خواب شماست.این سبدهای کوچک بهترین گزینه برای طبقه بندی داخل کمد دیواری ها می باشد و گزینه ی مقرون به صرفهای برای نظم دهی به لوازم شما محسوب می شود.

سبدهای حصیری بهترین گزینه برای طبقه بندی و نظمدهی به لوازم اتاق خواب شماست.

کشو تختخواب

تخت های کشو دار بهترین گزینه برای دکوراسیون خانه های اجاره ای کوچکمحسوب می شود.این تخت ها فضای بسیار مناسبی برای طبقه بندی و نظم دهی البسه و یا سایر لوازم مثل لوازم تحریربچه ها کتاب ها و…برایتان به وجود می آورد.

تخت های کشو دار بهترین گزینه برای دکوراسیون خانه های اجاره ای کوچک محسوب می شود.

میزهای پاتختی

میزهای پاتختی یکی از مهمترین لوازم هر اتاق خوابی محسوبمی شود که می تواند به لوازم و وسایل شما نظم و ترتیب ببخشد پس به دلیل کوچک بودن خانههای اجاره ای خود این عنصر مهم و کاربرد را از دکوراسیون خانه ی اجاره ای خود حذف نکنید.

میزهای پاتختی یکی از مهمترین لوازم هر اتاق خوابی محسوب می شود

میز کنسول ها

میز کنسول ها نیز عنصر کاربردی بسیار مناسبی برای طبقه بندی و نظم دهی دکوراسیون خانه اجاره ای شما محسوبمی شود می توانید آن را تبدیل به یک قفسه یا جا کتابی در اتاق نشیمن تان کنید و حتیاز آن برای جداسازی دو فضای نشیمن و غذا خوریتان استفاده نمایید.

میز کنسول عنصر کاربردی برای نظم دهی دکوراسیون خانه های کوچک شما محسوب می شود.

کمد و دراور

هیچ کس از تاثیرکمد و دراور در دکوراسیون خانه های کوچک اجاره ای غافل نیست.این کمد و دراورها را می توانید در تمامبخش های دکوراسیون داخلی تان قرار دهید و به لوازم و وسایل مختلف خود را با کمک آن ها نظم ببخشید.

کمد و دراورها را می توانید در تمام بخش های دکوراسیون داخلی تان قرار دهید.

میزهای کوچک اتاق کودک

در طراحی دکوراسیون خانه های اجاره ای همه ی اعضا و لوازم و وسایلشانرا در نظر بگیرید به طور مثال فضایی را برای طبقه بندی و نظم دهی لوازم و اسباب بازی هایبچه ها در نظر بگیرید با ابن کار به سادگی می توانید به لوازم کودکان خود نظم ببخشید و ظاهرمرتب تری به دکوراسیون خود ببخشید.

میزهای کوچک برای نظم دهی لوازم و اسباب بازی های بچه ها در نظر بگیرید.

استفاده از اسباب و اثاثیه چند منظوره

آگاهی از متراژ فضاهای کوچک موضوعی پر اهمیت است زیرا مانع از پر کردنفضا با اسباب و اثاثیه حجیم و بزرگ میشود. برای مثال استفاده از صندلی هایبدون پشتی در آشپزخانه یا اتاق غذاخوری کوچک از ایجاد هرج و مرج توسطوسایل بزرگ و جاگیر جلوگیری میکند. استفاده از اثاثیه چند منظوره نیزراهکار دیگری برای بهینه سازی فضا محسوب میشود.

ساخت تخت خواب مرتفع

برای اتاق هایی که سقف بلندی دارند میتوان از تخت خواب هاییاستفاده نمود که در زیر آنها کمد, قفسه, فضایی برای بازی کودکان,مکانی برای مطالعه و … تعبیه میشود. این تخت خواب ها در بالا و نزدیکبه سقف میباشند و طراحی اتاق با این نوع تخت خواب کمک شایانی به بهینه سازی فضای آن میکند.

تعبیه کشو در زیر تخت

بهترین راهکار برای ذخیره سازی فضا در اتاق خواب تعبیه کشو در زیر تخت خواب است.این کشوها به راحتی باز میشوند و فضای زیادی برای قرار دادن وسایل مورد نیاز فراهممیکنند. علاوه بر آن میتوان از جعبه های مختلف برای قرار دادن اسباب و اثاثیه در زیر تخت استفاده نمود.

جدا کردن فضا با استفاده از پرده یا درب های کشویی

استفاده از پرده یا درب های کشویی روش مناسبی برای جدا کردن فضاهایمختلف در خانه های کوچک است زیرا با استفاده از آنها دیگر نیازی به نصب درب هایی که فضای زیادی اشغال میکنند نیست.

قفسه بندی دیوار

قفسه بندی دیوار راهکار بسیار خوبی برای ذخیره سازی فضای اتاق در نظر گرفتهشده است. قفسه های شناور و کمدهای دیواری مکان مناسبی برای قرار دادناسباب و اثاثیه منزل میباشند و از ایجاد هرج و مرج در فضای خانه جلوگیری میکنند.

استفاده از تمام فضاهای موجود

اگر شما در خانه ای کوچک زندگی میکنید, هر تکه از فضا برای شما اهمیتبسیاری دارد. به عنوان مثال تعبیه جالباسی یا قفسه کتاب در زیر راه پله هاو یا تعبیه جالباسی در بالای کمدها با ارتفاع از زمین روشی بسیار عالی برای بهینه سازی فضا در آپارتمان های کوچک است.

دکوراتیو کردن فضا

انتخاب رنگ مناسب برای دیوار, استفاده از آینه ها و یک نورپردازی هوشمندانهمیتواند کمک شایانی به بزرگ تر نشان دادن فضا کند. رنگ های تازه و پاستلیکمرنگ مانند سفید, کرم, آبی روشن یا صورتی پودری برای رنگ آمیزی دیوارمناسب هستند. استفاده از این رنگ ها فضا را روشن تر نشان میدهند.