امروزه بیش از ۲۲ مدل مبل برای ست کردن با دیگر اجزاء منزل وجود دارند که تقریبا همه سلیقا ها را در بر گرفتند. در اینجا به معرفی و بررسی تعدادی از آنها می پردازیم. با ما همراه باشید…

 

 

کاناپه چند تکه

این سبک کاناپه ها معمولا به شکلی هستند که شما می توانید به شکل های گوناگون آنها را به هم متصل کنید. هرچه تعداد قطعت آنها بییشتر باشد، به شکل های گوناگون تری می توانید کاناپه های چند تکه را به هم متصل کنید. به طور معمول بین ۳ تا ۵ تکه هستند. با توجه به استقبال زیادی که از این سبک مبلها شده، طرح ها، رنگ ها و با کیفیت ها و پارچه های گوناگون، این سبک مبل ها را آماده کرده اند. برخی از این مدل مبل ها بسیار بزرگ هستند و مناسب برای اتاق های بزرگ‌اند اما اگر فضای زیادی ندارید، می توانید از سبک های کوچکتر این کاناپه ها استفاده کنید و از راحتی آنها لذت ببرید.

کاناپه های چند تکه از اوایل دهه ۵۰ میلادی رایج شدند و به مرور با تغییر در سبک و طراحی های آنها جایگاه خوبی در میان خانواده ها پیدا کرد و با تغییر در طراحی آنها به سبک امروزی در آمدند. جذابیت این سبک کاناپه به این است که می توانید تکه های مختلف را در کنار هم بچینید تا مبلی بزرگ تر را در اختیار داشته باشد و راحت تر روی آن لم دهید.

 

 

مبل چستر

این نوع مبل ها در دو طرح ارائه می شوند. یکی مبل هایی که بالا پوشی پارچه ای دارند و نوع دیگر چرمی هستند که روی آنها دکمه کار شده است. در برخی مدل ها تنها گشتی و ئسته مبل را با پارچه طراحی می کنند اما این کاملا سلیقه ای هست و برخی هستند که پارچه یکدست را روی نشیمن مبل نیز می کشند.

اعتقاد بر این هست که لرد فیلیپ استنهوپ سازنده این مبل در قرن ۱۸ میلادی هست. وی به دنبال این بود که مردی بتواند به راحتی و در حالت ایستاده بدون اینکه لباس آقایان چروک شود بتوانند بر روی آن بنشینند.

 

 

مبل لاوست

این مبل فقط و فقط برای راحتی ساخته شده. مهمترین نشانه این مدل مبل ها بالشتک های جدا از هم آنها هستند که می توانید در حالت های مختلف از آنها استفاده کنید تا هرچه راحت تر روی آن بنشینید. امروزه یکی از محبوب ترین سبک های مبل هستند و به جز بالشتک ها و کوسن های خود مبل شما هم می توانید بالش  و کوسن های بیشتری را روی آن بگذارید و از راحتی این سبک مبل ها لذت ببرید. به احتمال فراوان این سبک بر گرفته از سبک تاکسیدو است که در اوایل قرن ۲۰ برای یکی از سرمایه داران طراحی شد و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

 

 

مبل کمل بک

این مبل ها دارای پشتی قوس دار در کناره ها و مرکز بسیار متمایز هستند و قدمتی سیصد ساله دارند و تقریبا از اوایل ساله ای ۱۷۰۰ مورد استفاده قرار می گیرند. در آن دوران اشراف انگلیسی به شدت به این سبک مبل علاقه نشان می دادند. از ویژگی های این سبک می توان به ظرافت ، سبکی و تأکید بر انحنای طبیعی و تزئینات اشاره کرد. مبل ظریف Camelback که به دلیل شبیه بودن به کوهان شتر نامگذاری شده است ، همچنین دارای تودوزی های تنگ ، صندلی نیمکت شکلی ، بازوهای بلند و پیمایشی است که پشتیبانی و پاهای در معرض آن را فراهم می کند. طراحی سنتی Camelback آن را به گزینه ای ایده آل برای قرار دادن بین پنجره ها در یک اتاق نشیمن رسمی تبدیل کرده است. در انواع مدرن مبل های کمل بک غالباً یک یا دو برجستگی وجود دارد. بسیاری از مبل های مدرن کمل بک دارای روکش های برجسته و چاپی گرافیکی هستند و جلوه ای به روز به سبک مبل سنتی ارائه می دهند.

 

 

مبل پالتی

مبلمان پالت محبوب است. اکثر مردم خودشان آن را می سازند اما شما در واقع می توانید مبلمانی مانند مبل پالت بخرید. یک مبل پالت اغلب در مقابل دیوار ساخته می شود که قسمت پشت آن دیوار است و بالشتک هایی در مقابل آن قرار می گیرند. با این حال ، شما می توانید یک کاناپه پالت با پشتی خود ایجاد کنید تا کمی به آن تکیه داده شود تا راحت تر از دیوار باشد.