یکی از قسمت های مهم دردکوراسیون خانه انتخاب پرده است بعضی افراد به ان توجه انچنانی ندارند پرده در دکوراسیون خانه تاثیر بسیار مهمی در زیبایی دارد و انتخاب اشتباه آن باعث جلوگیری از زیبایی می شود

در ادامه با زندگی رویایی دکوراسیون داخلی خود را زیباتر کنید

 

انواع پرده

 

پرده اتریشی

پرده اتریشی را می توان یکی از قشنگترین پرده ها در دکوراسیون خانه دانست . پرده اتریشی، معمولا برای پنجره هایی مناسب است که اندازه کوچک تری دارند. میتوان دو طرف پرده هارو به طرف داخل جمع کرد

پرده حریر

یکی از مناسبترین پرده ها برای دکوراسیون داخلی ، پرده حریر است فرق پرده حریر با بقیه پرده ها عبور نور خورشید است  که باعث می شود کسانی ک به فضای روشن نیازمند هستند از این پرده ی حریر استفاده کنند.

پرده روستیک

این سبک بخاطر سادگی توانسته محبوبیت زیادی پیدا کند .  در سبک روستیک از عناصر چوبی، کنفی استفاده می شود.شما هم میتوانید از این نوع پرده در کنار میز یا هر جایی دیگری استاده کنید .

پرده رومن

یکی از نشانه‌های پرده رومن  عدم وجود آستر است پرده به‌صورت یک پارچه و بدون چین، طراحی می‌شود و در صورت نیاز در دو طرف آن از پارچه‌های کناری چین دار استفاده می‌شود. این سبک از دیزاین برای ساختمان‌های کلاسیک بسیار مناسب هستند.

پرده شید رول

از این پرده بیشتر برای ایجاد فضای سایه استفاده می کنند برخی از پرده های شید رول، یک لایه نارک دارند به همیین دلیل ، جلوی دید را نمی گیرند.مدل های دیگری نیز هستند که پارچه شان ضخیم تر است و به طور کامل، مانع ورود نور خورشید می شونداین مدل پرده بیشتر مناسب اماکن تجاری و اداری میباشد .

پرده کرکره ای

یکی از پرکاربردترین پرده هایی که در اشپزخانه وجود دارد پرده کرکره ای است بهره گرفتن از پرده کرکره ای خیلی راحت است،و به اسانی با یک حرکت، آن را بالا ببرید و مقدار نور ورودی به فضا را کنترل نمایید. این پرده را می توان در هر ارتفاعی نصب کرد .

پرده کلاسیک

پرده‌های کلاسیک برای اتاق‌های نشیمن و پذیرایی و اتاق خواب‌های بزرگ کاربرد دارد معمولا از پارچه های مجلل و چند لایه درست می شود که آستر هم دارد روش جمع کردن آن دو گیره از دو سمت است.

 پرده زبرا

پرده های زبرا، پرده های راه راه دو لایه ای هستند که خطوط آن بصورت افقی است و یکی در میان رنگی هستند  این نوع پرده را میشه بصورت دستی یا برقی تنظیم کرد زبرا در اتاق خواب، سالن و آشپزخانه منازل مسکونی و همچنین در محیط های اداری و تجاری استفاده می شود.

پرده والان دار

این نوع پرده ها فقط سمت بالایی پنجره را  میپوشانند و به همین علت فضا را  تاریک نمی کنند به  دو دسته تقسیم میشوند

  • والان پرده ساده
  • والان پرده طرح دار

این نوع پرده ظاهر شکیلی در خانه ای که دکوراسیون ان نیازبع آن دارد ایجاد می کند.

پرده گلدار

پرده گلدار با این که قدمت استفاده از آن زیاد است ولی هنوز طرفداران خود را دارد این پرده را می توان از بالا و به وسیله میل پرده آویزان کرد این نوع پرده را  معمولا با وسایل منزل ست میکنند .

انتخاب رنگ پرده هنگام خرید آن:

قبل از هر چیزی باید به رنگ  دیوارها- کف وفرش مبلمان توجه کنیم و بقیه عناصر باید در هماهنگی آن قرار بگیرند اگر یک اتاق دارای رنگ‌های کاملاً مشخص و چشم نوازی دیوارها، فرش یا اشیاء دیگر در پذیرایی شما است، بهتر است  رنگ پرده پذیرایی خود را به صورت خنثی انتخاب کنید. برعکس، اگر سایر عناصر اتاق رنگ‌هایی با درجات رنگی خنثی دارند، از پرده‌های رنگی جذاب استفاده کنید.