طراحان و دیزاینرهای دکوراسیون کابینت آشپزخانه را در دو سبک کابینت و کابینت مدرن را برای طراحی محیط آشپزخانه در نظر گرفته اند.

در ادامه به تشریح این دو سبک و معرفی انواع کابینت آشپزخانه و دسته بندی آن ها میپردازیم.

انواع کابینت آشپزخانه

انواع کابینت آشپزخانه – کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن سفید و مشکی براق

در این سبک سادگی در اولویت است، بسیاری از افراد دوستدار یکنواختی هستند چرا که بعد از مدت ها همچنان چشم نواز خواهد ماند؛

در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن معمولا رنگ درب ها و نمای کابینت یکدست یک رنگ هست، البته در این سبک میتوان از تلفیق کابینت آشپزخانه دو رنگ یا ترکیبی استفاده کرد که معمولا یک رنگ آن سفید و رنگ دوم میتواند قهوه ای براق ، روکش چوب مات و هر رنگ دیگری باشد؛

به طور کلی میتوان سبک مدرن در کابینت آشپزخانه را به انواع زیر دسته بندی کرد.

کابینت آشپزخانه ام دی اف مات

یکی از قدیمی ترین و در عین حال ماندگارترین نوع کابینت آشپزخانه است،که از ورق های ام دی اف مات تولید میشود، این نوع کابینت ها ارزان و در عین حال اگر از ورق های مرغوب استفاده شود، جز ماندگارترین ها هم هستند.

کابینت آشپزخانه های گلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس سفید و قهوه ای با طراحی زیبا در سبک کابینت مدرن

اولین و بارزترین مشخصه این نوع کابینت آشپزخانه، براقیت آن است که باعث بزرگ تر نشان دادن محل آشپزخانه تان خواهد بود، از طرفی همین براقی میتواند مشکل ساز هم باشد و نیاز به مراقب و تمیزی بیشتری نسبت به نوع مات داشته باشد.

کابینت آشپزخانه چوب طبیعی مدرن

زمانی که صحبت از چوب طبیعی میشود، شاید انواع کابینت آشپزخانه حرفی برای گفتن نداشته باشند، چرا که بعد از نصب این نوع کابینت ها در محیط آشپزخانه تان قطعا با شما حرف خواهند زد!

چوب نماد طراوت و زنده بودن است، این نوع از کابینت آشپزخانه قابلیت رنگ، تراش و حکاکی روی آن را دارد و با کمی ذوق میتوان محصولی متفاوت خلق کرد؛

در نظر داشته باشید این مدل از کابینت را میتوان در سبک های مدرن، کلاسیک و تلفیقی (مدرن کلاسیک) تولید کرد.

انواع کابینت آشپزخانه – کابینت آشپزخانه کلاسیک

یکی دیگر از انواع کابینت آشپزخانه نوع کلاسیک آن است.

حس سلطنتی و شاهنشینی به واسطه حضور گل های بر جسته، منبت های ابزار خورده، تراش درب ها، ستون ها و سر ستون ها از مشخصه های کابینت آشپزخانه کلاسیک است.

کابینت آشپزخانه ممبران یا وکیوم

یکی از محبوب ترین و در عین حال ارزان ترین انواع کابینت آشپزخانه از نوع کلاسیک، کابینت آشپزخانه ممبران است؛

فرآیند ساخت آن به این صورت است که ورق های خام ام دی اف (ورق های بدون روکش) توسط دستگاه سی ان سی نقش و نگارهایی بر روی آن ایجاد میشود و سپس توسط دستگاه پرس وکیوم روکش (به همراه چسب، حرارت و فشار) بر روی آن چسبانده میشود؛

از مزیت های آن به ضد آب بودن و از معایب آن بلند شدن روکش بر اثر حرارت میتوان اشاره کرد؛

اگر قصد انتخاب این نوع کابینت آشپزخانه را دارید حتما از کیفیت روکش وکیوم و چسب آن اطمینان کامل حاصل فرمایید؛

چسب آلمانی هنکل و روکش کره ای بهترین نوع آن هست.

کابینت آشپزخانه چوب طبیعی

در مورد کابینت چوب طبیعی ، توضیحاتی در قسمت بالا در سبک مدرن خدمتتان ارائه دادیم اما در سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه چوب طبیعی المان هایی به نما کابینت شامل:

تاج، پاخور، ستون های زمینی، دیواری، نیمه کمدی و کمدی به همراه سر ستون های منبت کاری شده به نمای کابینت آشپزخانه اضافه میشود.

دقت کنید به این نوع از کابینت آشپزخانه چوبی هم گفته میشود.

کابینت آشپزخانه روکش چوب

بسیاری از افراد تمایل به پرداخت هزینه زیاد کابینت های چوبی را ندارند، اما آن را میخواهند، ما به شما کابینت آشپزخانه روکش چوب را معرفی میکنیم؛

دقت کنید کابینت آشپزخانه چوبی مغز آن هم از چوب طبیعی است اما کابینت روکش چوب مغز آن از ام دی اف و روکش آن از چوب است، این روکش ها لایه ای نازک از چوب طبیعی است.

از روکش های معروف میتوان به افرا، راش، گردو اشاره کرد که هرکدام دارای رنگ و طرح چوب مختلف میباشد.

کابینت آشپزخانه انزو

شاید قرار دادن نام کابینت انزو در سبک کلاسیک، کمی اشتباه باشد و بهتر باشد آن را در سبک مدرن کلاسیک از انواع کابینت آشپزخانه قرار داد؛

این نوع کابینت ها براقیت نسبتا بیشتری نسبت به کابینت آشپزخانه های گلاس دارد، مراحل ساخت آن همانند کابینت ممبران است با این تفاوت که در این نوع از کابینت آشپزخانه ضخامت درب ها از ورق های ۲۵ میل به همراه تراش دور درب ها تولید میشود؛

این تراش ها روندی کاهشی دارد به همین دلیل از ورق های ۲۵ میل به جای ۱۶ میل استفاده میشود.

کابینت آشپزخانه با رنگ پولیشی

رنگ پولیش، ماده ای خمیری شکل است که پس از ترکیب با مواد پایه نفتی و اضافه کردن رنگ دلخواه، بر روی درب های خام زده میشود،که در دو نوع براق و مات قابل استفاده است؛

اما نوع براق آن هواداران بسیار بیشتری دارد،به طوریکه بعد از رنگ کاری، سمباده کاری و پولیش درب ها به گونه ای است که یک شیشه به ضخامت ۳ میل بر روی درب های کابینت آشپزخانه تان قرار گرفته این یعنی براقیت محض، ترکیب آشپزخانه کابینت رنگ پولیشی با طراحی انزو هواداران بسیاری دارد، اگر دوستدار براق بودن سطح کابینت هستید و در عین حال سلطنتی بودن کابینت های کلاسیک را ترجیح میدهید، حتما آن را انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه خاص جواهر

کابینت آشپزخانه جواهر به طور اختصاصی توسط تیم گریت طراحی و تولید میشود، حال که با انواع کابینت آشپزخانه آشنا شده اید، نوبت به رونمایی از آن شده است، ما در کابینت آشپزخانه جواهر بهترین های هر سبک را جمع آوری کردیم؛

ترکیب کابینت روکش چوب، چوب طبیعی، رنگ پولیش، طرح انزو و همچنین استفاده از ورق های یک میل طلایی استقاده میشود، در نظر داشته باشید تولید این نوع کابینت آشپزخانه ظرافت های خاص دارد، چرا که این کابینت آشپزخانه خاص، از تلفیق ساخت کابینت و صنعت رنگ و دکوراسیون دارد.

انواع کابینت

هنگام انتخاب کمد برای آشپزخانه یا حمام ، انواع کابینت موجود و کیفیت ساخت متفاوت را در نظر بگیرید.

این چهار نوع اساسی کابینت هستند:

پایه. عمق کابینت های پایه ۲۴ اینچ و قد ۳۶ اینچ است. عمق ممکن است در برخی از برنامه های نیمه سفارشی و سفارشی تا ۲۷ اینچ افزایش یابد. برای سهولت استفاده ، کابینت پایه در بالای یک رایزر فرو رفته چهار اینچی به نام ضربه پا قرار دارد.

دیوار. کابینت بالا عموماً ۱۲ اینچ عمق دارد اما در برخی از کاربردهای نیمه سفارشی و سفارشی می توان آن را به ۱۷ اینچ افزایش داد.

بلند قد. قد کابینت های بلند به طور معمول ۸۳.۵ اینچ است ، به عنوان فضای انبار و ذخیره سازی جارو.

واحدهای تخصصی. واحدهای تخصصی متراژ مربع و تلاشهای سازمان را به حداکثر می رسانند. آنها شامل کابینت های گوشه ای ، جبهه های سینک ظرفشویی ، واحدهای معلق ، کلبه ها ، قفسه های بطری و گاراژهای لوازم خانگی هستند. نمای پشت ۱۸ اینچی فضای کاری قابل استفاده را بین میز و لبه پایین کابینت های فوقانی ایجاد می کند.

نمرات کیفیت کابینت

کابینت ها بر اساس کیفیت ساخت در چهار درجه طبقه بندی می شوند: آماده مونتاژ (RTA) ، استوک، نیمه سفارشی و سفارشی. در مورد مبلغی که باید در کابینت سرمایه گذاری کنید ، تصمیم بگیرید و سپس خطوط و گزینه های کابینت را در بودجه خود مرور کنید. قیمت کابینت بر اساس فوت خطی اندازه گیری می شود و از حدود ۵۰ دلار در هر فوت خط تا ۵۰۰ دلار در هر پایه خط است. هزینه های نصب ممکن است شامل شود اما اغلب جداگانه ذکر می شوند. صرف نظر از خرید کابینت استوک، نیمه سفارشی یا سفارشی ، به دنبال ساخت صدا باشید. یک ذهن باز داشته باشید – کابینت کاملاً ساخته شده و ارزان قیمت می تواند چشم نواز به نظر برسد و برای بسیاری از کاربردها مناسب باشد.

آماده جمع شدن (RTA)

این کابینت ها به راحتی در دسترس و ساخته شده با در نظر گرفتن هزینه ، از فروشگاه های خانگی زنجیره ای خریداری می شوند. انتخاب از نظر سبک ، اندازه و ماده باریک است و به مونتاژ نیاز دارند. اگر در انجام پروژه های بهسازی منزل خودتان مهارت دارید ، می توانید مبلغ قابل توجهی در کابینت RTA صرفه جویی کنید. با این حال ، دوام طولانی مدت اغلب با گذشت زمان منجر به دردسر می شود. اگر قصد خرید کابینت RTA را دارید ، مطمئن باشید که در ساخت و نصب کابینت مهارت کافی دارید ، حتی برای یک متخصص ماهر نیز می تواند مشکل باشد.

استوک

کابینت های استوک که از قبل از سازنده آنها خریداری شده اند ، یک گزینه اساسی و اقتصادی هستند. کابینت های استوک به صورت انبوه تولید می شوند ، در اندازه های ثابت موجود هستند و نمی توانند تغییراتی در آنها ایجاد کنند ، و باعث می شود برای فضاهای موجود چندان متنوع نباشد. این کابینت ها از واحدهای مدولار در محل ساخته می شوند. کابینت های استوک مخصوص اندازه ها هستند که با افزایش ۳ اینچی اندازه گیری می شوند. مواد کابینت استوک بسته به تولید کننده ، از تخته خرده چوب پوشیده شده با ورقه های پلاستیکی یا ملامیم تا چوب جامد متغیر است. آنها لوازم جانبی طیف نسبتاً محدودی را ارائه می دهند. در حالی که برخی از مواد موجود در انبار فقط از حداقل استانداردها برخوردارند و از چوب های با ارزش تولید نمی شوند ، کابینت های استوک خریداری شده متفکرانه بدون جذابیت کیفیت می توانند سبک جذاب و مقرون به صرفه ای ارائه دهند قیمت نصب کابینت استوک بطور معمول در قیمت خرید آنها لحاظ نمی شود.

نیمه سفارشی

با انتخاب گسترده تر در هر دو سبک و مواد ، کابینت های نیمه سفارشی به طور کلی گزینه میان رده را از نظر نقطه قیمت مشخص می کنند. کابینت نیمه سفارشی برخی تنظیمات اندازه را امکان پذیر می کند و معمولاً ساخت کابینت با کیفیت بهتری را ارائه می دهد. واندا ادواردز لی ، متخصص مرکز بهبود خانه می گوید: “این کابینت های سفارش خاص هستند. در اندازه های خاصی استاندارد هستند اما می توانند برای افزایش عمق تغییر کنند.” “آنها برخی تغییرات را ارائه می دهند اما نه همه.” کابینت های نیمه سفارشی دارای انتخاب گسترده ای از سبک ها ، اتمام ، راه حل های ذخیره سازی و پیشرفت های تزئینی ، دارای نمای شخصی در یک قیمت مناسب است. کابینت های نیمه سفارشی شامل مواردی از کابینت های استوک دار مجهز به درب های سفارشی گرفته تا کابینت های سفارشی است که از کاتالوگ سبک ها ، مواد و مواد تکمیل شده یک تولید کننده انتخاب شده اند. قیمت کابینت های نیمه سفارشی معمولاً شامل نصب می شود.

سفارشی.

در سطح بالا ، کابینت سفارشی کاملاً سفارشی ساخته می شود و بیشترین تنوع را در سبک ، مواد ، ظروف و لوازم جانبی ارائه می دهد. این کابینت ها منحصر به فرد با اندازه های متناسب و راه حل های ابتکاری طراحی هستند که حتی به بی نظیرترین فضاها نیز متناسب هستند. اندازه گیری های باریک با افزایش دقیق تا ۳۲ اینچ دقیقاً با استانداردهای انگلیسی Imperial رقابت می کند. در حالی که گزینه های طراحی بی حد و حصر هستند ، این کابینت های گران قیمت می توانند به سرعت بودجه خود را به پایان برسانند. جوش کایر ، صاحب کابینت مارتین استار می گوید: “با عرف ، شما دقیقاً همان چیزی را می خواهید که می خواهید با ساخت برتر صنعتگر ماهر ساخته شوید.” “این دقیقاً مانند مبلمان طراحی شده است. شما انعطاف پذیری از هر اندازه ، شکل ، عمق یا پایان و لوازم جانبی را دارید که محدودیت ها را تحت فشار قرار می دهد. این امکانات بی پایان هستند – هیچ استانداردی وجود ندارد.” قیمت کابینت سفارشی اغلب شامل نصب و تحویل است.

کدام کابینت آشپزخانه برای من بهترین است؟

انواع مختلفی از کابینت آشپزخانه ، متریال ، اتمام کار ، درب کابینت آشپزخانه و کشوی کابینت آشپزخانه وجود دارد. از کجا شروع کنیم ، چگونه انتخاب کنیم و در نهایت تصمیم بگیریم که بهترین گزینه برای بازسازی آشپزخانه شما چیست؟

ما یک راهنمای جامع برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به راحتی مرور کنید ، یاد بگیرید ، انتخاب کنید و تصمیم بگیرید چه نوع کابینت ، در و کشوی آشپزخانه برای فضای داخلی خاص شما مناسب است.

برای یادگیری تفاوت ها ، جوانب مثبت و منفی کابینت ها ، درها و کشوهای موجود ، به مطالعه ادامه دهید. پس از مطالعه راهنمای انواع کابینت های آشپزخانه ، قادر خواهید بود مقایسه کرده و تصمیم بگیرید که چه گزینه هایی آشپزخانه رویایی شما را امکان پذیر می کند.

انواع درجه کیفیت کابینت آشپزخانه

هنگام بازدید از انبار کابینت آشپزخانه محلی خود ، انواع مختلفی از کابینت آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد. چندین نوع کابینت آشپزخانه اساسی خواهید دید که هر فروشگاه کابینت آشپزخانه مجهز ارائه می دهد. تفاوت های اصلی را بیاموزید و آماده باشید که انواع اصلی را خودتان تشخیص دهید.

بر اساس کیفیت ساخت ، انواع کابینت آشپزخانه در چهار درجه قرار می گیرد: آماده جمع آوری (RTA) ، کابینت آشپزخانه استوک ، کابینت آشپزخانه نیمه سفارشی و کابینت آشپزخانه سفارشی.

ظاهر و ساخت این کابینت ها متفاوت است. آنها می توانند سبک ها و پایان های مختلفی داشته باشند. اغلب ، کابینت ها انواع مختلفی از مواد را دارند.

چه چیزی را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب بین این انواع اساسی کابینت آشپزخانه ، در مورد برچسب قیمتی که آماده پرداخت هستید تصمیم بگیرید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید نوع کابینت آشپزخانه را انتخاب کنید. همچنین به فروشندگان کمک می کند تا تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

صرف نظر از مبلغی که آماده صرف آن هستید و سبکی که بیشتر از همه دوست دارید ، حتما به دنبال محکم ترین ساخت کابینت آشپزخانه باشید. به یاد داشته باشید که برچسب قیمت همیشه لزوماً کیفیت یا تعداد سالهایی را که قرار است به طور فعال از آشپزخانه خود استفاده کنید ، تعیین نخواهد کرد.