یکی از مهمترین مزایایی که پرده های مدرن نظیر پرده زبرا و شید رول دارند ، این است که این پرده ها را میتوانید خودتان در منزل به راحتی نصب کنید . این کار ۲ حسن بزرگ دارد ، اول اینکه در هزینه های شما صرفه جویی می شود و مورد دوم صرفه جویی در وقت شماست که خیلی سریع می توانید پرده های خود را نصب کنید . اما مساله ای که خیلی از مشتریان با آن مواجه می شوند گیر کردن پرده زبرا به دستگیره پنجره می باشد . متاسفانه بارها این پیش آمده که این اتفاق افتاده و مشتریان یا بعدا دنبال راه حل گشتند و یا اصلا با همین وضع کنار آمده و پرده را به همان شکل رها کردند.

گیر کردن پرده زبرا و یا شید رول ها به دستگیره پنجره نه تنها ظاهر زیبای آن را از بین می برند بلکه در عملکرد پرده ها نیز اختلال ایجاد کرده و باعث می شود کارایی خود را از دست بدهند . از همه مهمتر این گیر کردن عمر پرده های شما را پایین میاورد و ممکن است پارچه پرده زبرا و یا شید شما صدمه دیده و پاره شود . حال سوال اینجاست که چه باید کرد ؟ در این مقاله سه راه کار ساده و کاملا موثر برای حل این مشکل مطرح خواهیم کرد .

 

برای خرید پرده زبرا و شید کلیک کنید

 

روش های جلوگیری از گیر کردن پرده زبرا به دستگیره

  • پرده را خارج از چهار چوب پنجره نصب کنید

برخی از پنجره ها هستند داخل چهارچوب دیواری قرار گرفته اند ، اکثرا پنجره های منازل قدیمی این شرایط را دارند . برخی از مشتریان ما علاقه دارند پرده های خود را داخل این چهارچوب نصب کنند تا فضای کمتری بگیرد ، این روش ممکن است باعث ایجاد ۳ مشکل اساسی شود .

  1. اول اینکه همانطور که گفته شد به علت بیرون بودن دستگیره ، ممکن است به پرده زبرا شما گیر کند .
  2. مورد دوم امکان باز نشدن پنجره است . به این معنا که اگر پنجره شما به سمت داخل باز شود و شما قاب پرده زبرا خود را در داخل چهارچوب نصب کنید ممکن است پنجره به قاب گیر کرده و باز نشود.
  3. مورد آخر فاصله ای است که پرده از کناره های دیوار ایجاد میکند . همانطور که می دانید قاب پرده های زبرا و شید رول از خود پارچه پرده حدود ۳ سانت بزرگتر است و اگر بخواهید پرده را داخل چهار چوب بزنید از طرفین مقداری فضا خالی می ماند .
  • فاصله قرار دادن از دیوار در صورت نصب سقفی

نوع دیگری از پنجره ها هستند که جدیدتر هستند و دیگر داخل چهارچوب قرار نمیگیرند . پنجره های upvc از این دست پنجره ها هستند . در این مدل اکثرا دستگیره جلو و به سمت بیرون بوده و هنگام نصب پرده زبرا ممکن است پرده به دستگیره گیر کند . یکی از ساده ترین راه هایی که می توان انجام داد ، فاصله گذاشتن پرده با دیوار است . اگر شما بخواهید پرده را به سقف نصب کنید باید حواستان باشد که گیره پرده را کمی جلو تر قرار داده و با فاصله نسبت به دیوار به سقف پیچ کنید . این کار باعث می شود پرده از دستگیره فاصله گرفته و دیگر به آن گیر نکند . اما نکته مهمی که باید رعایت کنید این است که این فاصله را زیاد در نظر نگیرید تا شکل ظاهری آن از حالت طبیعی خارج نشود.

  • استفاده از پایه بلند در صورت نصب دیواری

اگر به هر دلیلی شما نتوانید پرده را به سقف نصب کنید به عنوان مثال سقف منزل شما کاذب و یا کناف باشد و یا اینکه فاصله پنجره از سقف زیاد باید که در این صورت اگر بخواهید پرده را به سقف بزنید هزینه پرده تمام شده شما زیاد می شود . در این حالات مجبورید پرده را به دیوار نصب کنید و در این صورت امکان فاصله دادن پرده با دیوار از بین می رود و ممکن است پرده زبرا شما به دستگیره گیر کند . در این حالت چه باید کرد ؟ اصلا نگران نباشید چون یک راه حل ساده دارد تنها کافیست هنگام خرید از فروشنده پایه دیواری بلند درخواست کنید . این پایه ها نسبت به پایه های دیواری معمولی بلند تر بوده و بین پرده و پنجره فاصله مناسب ایجاد میکند که دیگر به دستگیره گیر نکند . همانطور که گفته شد شما باید در صورت نیار این پایه را از فروشنده درخواست کنید چون معمولا در بسته بندی های پرده زبرا و شید پایه های دیواری معمولی وجود دارد .

همانطور که گفته شد نصب پرده های زبرا و انواع شید ها بسیار ساده و راحت می باشد اما یک سری ریزه کاری های کوچک مانند مطلبی که در بالا ذکر شد دارد که حتما باید این موارد را در نظر بگیرد . در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهامی با کارشناسان ما تماس گرفته و آنها پاسخگوی شما خواهند بود.