معمولا بیبشتر آپارتمان ها به دلیل فضای بزرگ خود معروف نیستند – ساختمان های درون شهری ، فضاهای کوچک برای زندگی و مقرون به صرفه بودن بیشتر شبیه به ویژگی های آنها است. زندگی در فضایی زیر ۵۰ متر مربع به این معنی نیست که آپارتمان شما نمی تواند جادار به نظر برسد. طراحی های زیبا و مدرن با جزئیات مینیمالیستی کلید ایجاد فضایی است که قبل از آن نبود و یا کوچک بود. ویژگی های هوشمندانه ای مانند ایجاد دو یا حتی سه فضای اتاق در یک منطقه خفگی و کوچک بودن را از بین می‌برد، و توهم فضای اتاق را ایجاد می کند. رنگ های خاموش و جزئیات ظریف مانند الگو ، بدون سر و صدا ، باعث افزایش علاقه می‌شوند. این چهار آپارتمان شیک زیر ۵۰ متر مربع به ما کمک می‌کنند که چیکار کنیم و راهنمایی می‌کنند مارو تا چطور بچینیم اپارتمان خودمون رو.

4 طرح آپارتمان کوچک

این آپارتمان استودیویی دو طبقه با ۴۰ متر متراژ با یک پالت رنگ زمینه ی جذاب بازی می کند و با وسایل رنگی منحصر به فرد می درخشد. در اینجا ، یک مبل عریض با رنگ آووکادو در منطقه مرکز خانه پذیرایی خود را نشان می دهد ، در حالی که الگوی خاکستری مینیمالیستی و بافت های چوبی ساده فضای باز و غیر خفه را به اتاق می دهد.

ویژگی های این طراحی را میتوان به کم جا بودن و شیک و جمع و جور بودن ان دانست. میز آشپزخانه استنسیلی بسیار ساده است ولی این ، در حالی است که طراحی نازک ظرافت رو به شما نشون می‌ده.

یک ویژگی بزرگ در یک آپارتمان می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد. راه پله های پیچ در پیچ و چوبی در حالیکه زمینه ای تمیز و بدون نفوذ برای سایر عناصر را تعیین می کند ، به کسانی که میبینند آن را خوش آمد می گویند.


جزئیات دقیق تر به همان اندازه یک راه پله مجلل فضای را صیقل می دهد. در آشپزخانه ، شیشه های ساده و استفاده از سنگ های تراش خورده و تمیز باعث کاهش درهم و برهمی می شوند.

این خانه ۴۵ متر مربعی با فضای کمی بزرگتر ، می تواند با بافت ها و ظرافت های بیشتری بازی کند ، در حالی که هنوز هم برای فضای بیشتر طراحی شده است. در اتاق نشیمن ، کاشی هایی با اندازه بزرگ و رنگ هایی با اختلاف تن کم ، دیوار را پوشانده و چشم را برای دیدن اندازه ی بزرگتر فریب می دهند. پارتیشن ها ملافه سفید و پنجره شیشه ای باعث می شود نور بیشتری وارد شده و فضا بزرگتر به نظر برسد.اتاق خواب از اتاق نشیمن جدا می شود ، همان پارتیشن دیوار شیشه ای را به اشتراک می گذارد. یک تخت عریض در مرکز قرار می گیرد و حس یک ظاهر مربع بزرگ را می‌دهد. یک قفسه کتاب در پشت تخت از فضای دیواره ورودی استفاده می کند ، در حالی که زنگ های خاموش و بی صدا هم گرما و هم احساس آرامش را تزریق می کنند.


فضای غذاخوری و آشپزخانه خانه با همین موضوع بازی می کنند – فضای سفید پر از جزئیات جالب و چشم نواز. اتاق ناهار خوری آن را با میز و قاب چوبی و صندلی های غلاف مشکی ساده نگه تزِیین شدند ، در حالی که چاپ های تک رنگ چشم را نوازش می کند. کابینت آشپزخانه در ظاهر مینای دندان ساده ظاهر می شود و وقفه های کمی در د یدن و درک ، قفسه بندی و قابلمه ها ارائه می دهد.


فضای سوم ما ، یک زیر شیروانی ۴۹ متر مربعی در لیویو ، اوکراین ، از اشکال هندسی برای شکل دادن طیف وسیعی از رنگ های رزرو شده استفاده می کند. پذیرایی ، ناهار خوری و آشپزخانه با جداسازی با اشکال بزرگتر می شوند ، همه با رئوس آنها به هم گره خورده اند اتاق نشیمن دارای صندلی هشت ضلعی روی فرش آستر دار است. اتاق ناهار خوری یک نور به علاوه آشپزخانه مجموعه ای از بلوک های رنگی است که به عنوان کابینت آن عمل می کند.


قسمت راهرو و ورودی اصلی قبل از پذیرایی  را ارائه می دهد ، در حالی که هنوز همان موضوع را دنبال می کنید. دایره ها روی دیوارها آینه ها هنر را ایجاد می کنند ، در حالی که پس زمینه سفید فضای کافی برای کت شاخه ای منحصر به فرد را فراهم می کند.


پاسیوی بیرون یک فضای بین پذیرایی و راهرو است ، که ساده و مرتب است است ولی رنگش سفید نیست. گیاهان گلدان سبز به صورت جامد فضای بیرونی را معرفی می کنند.

ساکن آن طرف پارتیشن شیشه ای اتاق نشیمن ، اتاق خواب دوباره تاریک تر است و یک فضای مناسب برای خوابیدن است. اشکال مثلث و الماس فرش را می پوشاند ، در حالی که یک صندلی هندسی چوبی ، یک سری پنجره های مستطیلی و بافت های متفاوت گوشه ها را پر می کند.


حمام با کابینت بلوکی و حمام با سرامیک سفید ، از جنبه نرم تری به قاب می آید. سایه بان و حوله ای سبک یک فضای زنانه را برای نوازش ارائه می دهد. قفسه های چوبی و گیاهان گلدان کوچک فضای اتاق را پر از طبیعت می کنند.فضای زندگی نهایی ما ، با مساحت ۲۵ متر مربع ، یک استفاده واقعاً ابتکاری از فضا است. فضای داخلی با دیوارهای سفید آشپزخانه و فضای زندگی را به نمایش می گذارد ، نیمکت آشپزخانه یک پشتوانه اضافی برای اتاق استراحت دارد. کاشی کاری چوبی چوب پنبه ای توجه را به خود جلب می کند.میز مشکی و صندلی های سفید که در ورودی اتاق نشیمن نگهداری می شوند ، فضای غذاخوری را تشکیل می دهند. کاناپه رنگ پریده از نظر موضوعی متناسب است و صندلی هایی برای طرف دیگر میز ارائه می دهد.صندلی های اصلی کاناپه با قابلیت جمع شدن یا گسترش بیشتر ، تا یک رختخواب جمع می شوند. ملافه ای که همان اتاق نشیمن با همان رنگ لباس پوشیده است ، مانند یک میز عسلی عمل می کند.


نه تنها یک هدر تختخواب ، پشت سینک آشپزخانه برای فضاهای مختلف زندگی یک پارتیشن تشکیل می دهد. با قرار دادن میز و صندلی ، فضا به یک دفتر تبدیل می شود ، ورودی در پشت یک کابینت پرونده جدید است.


در چهارچوب استنسیل های چوبی با ورودی و کف چوب پنبه ، آشپزخانه از ویژگی های ابتکاری طراحی است. یک گذرگاه عریض و با وسایلی که به زیبایی در کمد ها فرو رفته اند ، حس فضا را می دهد. نیمکت آماده سازی به عنوان میز صبحانهاست و صندلی های یدکی درست در خارج از دیواره های آن موجود است.

از طریق یک راهرو که به عنوان کمد لباس مخصوص اتاق کار هم استفاده می شود ، حمام با ویژگی های مشابه صدا می زند. دوش با دیواره چوب پنبه ، کاشی کاری سفید و قاب های چوبی بلند ، با استفاده از سقف بلند ، توهم فضای بزرگ تر را ایجاد می کنند. وسایل کروم فضا را تکمیل می کنند.