حریر

چه زمانی از پارچه پرده ای تور و حریر استفاده کنیم؟

یکی از لطیف‌ترین و ظریف‌ترین بافت‌ها در میان انواع پارچه پرده ای جدید و کلاسیک، جنس حریر و تور است که به سبب نازکی و عبور نور از پنجره، فضای لطیفی در خانه به‌خصوص در هنگام ظهر ایجاد می‌کنند. قد کشیدن اشعه‌های خورشید روی فرش، دیوار و اثاثیه خانه، حس‌وحالی پر انرژی در خانه به‌وجود می‌آورد.

پرده تور و حریر برای فصل گرم مناسبه

تور و حریر در میان انواع پارچه پرده ای، جنس نازکی دارند و بنابراین برای فصل‌های سرد سال مناسب نیستند و بهتر است در بهار و تا بستان استفاده شوند.

برای پنجره‌های مشرف به هم مناسب نیست

این جنس از انواع پارچه پرده ای برای پنجره‌هایی که مشرف به خانه‌های دیگر است، بهتر است که استفاده نشود. به‌عنوان مثال حریر و تور برای پنجره‌های طبقات بالای برج یا خانه‌هایی که در کوچه‌های تودرتو نیستند، مناسب‌تر است.

 پرده حریر برای سالن پذیرایی و آشپزخانه

کارشناسان معتقدند که پرده‌هایی حریر و تور برای استفاده در اتاق خواب‌ها مناسب نیستند و عبور نور خورشید یا نورهای مصنوعی در شب، می‌تواند برای خواب و استراحت آزاردهنده باشد. بهتر است از این نوع پارچه برای پنجره‌های پذیرایی یا آشپزخانه استفاده شود.

 زود تمیز می‌شه

در میان طرح‌های انواع پارچه پرده ای جدید که تنوع خوبی در بازار دارند، حریر و تور به دلیل نازک بودن بافت‌شان، در حین شست‌وشو، به‌سرعت تمیز می‌شوند و برای همین برای پنجره‌هایی که بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند، بسیار مناسب هستند.

جهت خرید محصول زیر، روی عکس زیر کلیک کنید.

پرده های حریر ارزون‌تر هستن

قیمت این جنس از انواع پاچه پرده ای، به نسبت انواع دیگر، پایین‌تر است و اگر با انواع دیگر پارچه آن را ترکیب نکنید، نیازی نیست هزینه چندانی برای پارچه صرف کنید.

کتان

چرا پرده خانه را از پارچه کتان و نخی بدوزیم؟

اگر بخواهیم یک مدل پرده کاملاً ساده، اما در عین حال شیک، برای پنجره خانه آماده کنیم، باید سراغ پارچه‌های ساده یا طرح‌دار کتان و نخ برویم. تنوع طرح‌های این سبک بافت در بین انواع پارچه پرده ای جدید، بسیار گسترده است و این طرح‌های زیبا و جدید دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد.

 پرده کتان سریع آماده می‌شه

پارچه نخ و کتان، به سبب نوع بافت و جنسی که دارد، زمان کم‌تری را در هنگام دوخت می‌برد. برای همین اگر زمان کمی برای تهیه پرده پنجره دارید، کتان بهترین گزینه در انواع پارچه پرده ای جدید محسوب می‌شود و طرح‌های امروزی آن با سبک دکوراسیون مدرن در خانه به‌راحتی هماهنگ می‌شوند.

 پرده کتان برای اتاق خواب عالیه

پارچه‌های کتان از اولین انتخاب‌ها برای اتاق‌ها هستند. طرح‌های جذاب و متنوع این نوع پارچه‌ها به راحتی با سبک چیدمان اتاق هماهنگ می‌شوند و می‌توانید رنگ آن را متناسب با تناژ رنگی روتختی یا رنگ دیوار انتخاب کنید.

 هزینه کم تری پرداخت کن

پارچه نخ و کتان، محدوده قیمت مناسبی دارند و مدل‌های پرده تهیه شده از این پارچه نیز به دلیل این که این پارچه را نمی‌شود با دیگر انواع پارچه پرده ای ترکیب کرد، ساده هستند و در نهایت هزینه کمی را باید بابت‌شان پرداخت کنید.

 خودت هم می‌تونی نصبش کنی

مدل‌های تهیه شده از پارچه کتان، پیچیدگی خاصی ندارند. به همین دلیل نصب بسیار راحتی دارند و اعضای خانواده نیز بدون حضور نصاب متخصص، می‌توانند به‌راحتی آن را نصب کنند.