پارچه ابریشمی یکی از انتخاب‌های لوکس و محبوب در بین انواع پارچه پرده ای جدید یا کلاسیک در بازار است که مثل معجزه‌ای برای زیبایی خانه محسوب می‌شود. انتخاب پارچه‌های ابریشمی برای دوخت پرده، ظاهری بسیار شیک و دوست داشتنی به دکوراسیون خانه می‌دهد و حتی با یک الگوی دوخت ساده نیز، جذابیت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند.

لوکس و رسمی

این نوع پارچه برای دکوراسیون‌های لوکس مناسب است و بهتر است که برای قسمت پذیرایی خانه از آن استفاده شود.

پارچه پرده ای ابریشم، مناسب برای فضاهای بزرگ

استفاده از پارچه‌های ابریشمی برای خانه‌هایی با سالن نشیمن بزرگ مناسب است و بهتر است که خانه‌های متراژ کم، از دیگر انواع پارچه پرده ای جدید موجود در بازار همچون تور یا کتان استفاده کنند.

تنها یا ترکیب با دیگر پارچه‌ها

ابریشم را می‌توانید به‌وسلیه یک طراحی ساده پرده، به تنهایی استفاده کنید یا با دیگر انواع پارچه در الگویی پیچیده و لوکس به‌کار ببرید.

پارچه پرده ای ابریشم، قیمت بالا

پارچه ابریشمی در بین انواع پارچه پرده ای و طرح‌های جدید موجود در بازار، قیمت تقریباً بالایی دارد. برای همین بهتر است برای پنجره‌ای استفاده شود که در نقطه کانونی خانه واقع شده است.

جهت خرید محصول زیر، روی عکس کلیک کنید.

پارچه ساتن، جذاب و درخشان

یکی دیگر از انواع پارچه پرده ای جدید که در بازار طرفدارهای بسیار دارد، پارچه ساتن است. اگرچه ساتن هنوز هم جز انواع پارچه پرده ای جدید و به‌روز بازار پارچه محسوب می‌شود، اما مثل بسیاری از دیگر پارچه‌ها، از گذشته محبوب بوده است. این پارچه لطیف و براق از ابریشم، پنبه و کتان بافته می‌شود و به سبب ظاهر درخشان خود، برای زیبایی دکوراسیون خانه بسیار پرکاربرد است. یکی از کاربردهای اصلی آن، استفاده در دوخت انواع سبک‌های پرده است.

پرچه ساتن، تراکم بالا در بافت و عدم عبور نور

ساتن بافت پرتراکمی دارد و استفاده از آن، مانع عبور نور خواهد شد. بنابراین برای سالن نشیمن و پذیرایی خانه افراد علاقمند به نور کم، مناسب است. به دلیل همین ویژگی، الگوهای ساده دوخته شده از این نوع پارچه برای اتاق خواب نیز مناسب است.

پرده ساتن، لخت و براق

مهم‌ترین ویژگی پارچه‌های ساتن، ظاهر براق آن‌هاست که بسیار خوش‌جلوه هستند. این پارچه بسیار لخت و لطیف هستند و استفاده از آن‌ در دوخت پرده و انعکاس نور خانه در چین‌های آن، دکوراسیون خانه را شیک و لوکس جلوه می‌دهد.

پارچه های ساتن زود نخ‌کش می‌شوند

باید مراقب پارچه‌های ساتن باشید که با اشیای دارای سطح تیز برخورد نداشته باشند. زیرا بافت این پارچه بسیار لطبف و حساس هستند و به‌راحتی نخ‌کش و مخدوش می‌شود.

مراقب لکه‌ها باشید

برای پارچه ساتنی که به‌عنوان پرده از آن استفاده شده، کمتر اتفاق می‌افتد که لکه روی سطح آن ایجاد شود. اما به‌هر حال خوب است بدانید، بافت یک‌دست ساتن به سرعت لک می‎‌شود. برای لکه‌های سرسختی مثل روغن باید از مخلوط خمیری پودر شوینده‌‍ و آب استفاده کنید یا پرده را به خشک‌شویی بسپارید. حواستان به لکه‌های آب در هنگام اتو باشد و به همین دلیل بهتر است ساتن از سمت بافت مات، اتو شود.

بازه متوسط قیمت پرده ساتن

قیمت جنس ساتن در انواع پارچه پرده ای جدید که اکنون در بازار به فروش می‌رسد، بازه متوسطی دارد و نمی‌توان آن را جز پارچه‌های ارزان یا بسیار گران دانست. در واقع تنوع قیمتی در جنس ساتن بسیار است و بنا به میزان کیفیت و نوع طرح، می‌توان قیمت‌های مختلفی از آن در بازار پیدا کرد.