نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل چگونه است؟ همان طور که مبلمان و سرویس خواب در کنار لوازم دکوری نقش بسیار مهمی در زیبا سازی منزل شما ایفا می کنند. باید بگویم استفاده از پرده برای رسیدن به سبک و سیاقی که به آن علاقه مند هستیم بسیار به ما کمک می کنند. برای این منظور نیاز است از پرده ای استفاده شود که با تم رنگی حاکم در فضا و سبکی که برای دکوراسیون کردن به آن نیاز داریم نزدیک باشد. به عنوان مثال استفاده از یک پرده چهل تیکه اصلاً انتخاب مناسبی برای چیدمان های سلطنتی به شمار نمی آید. یا با استفاده از یک پرده قلاب بافی شده نمی توان به چیدمانی به سبک سلطنتی دست پیدا کرد. امروز علاوه بر معرفی برخی از نمونه های پرده ارائه شده در بازار به شما راه و روش دیزاین کردن منزل با استفاده از این کالای کاربردی را آموزش می دهیم. با ما همراه باشید تا در کنار رنگ شناسی به تصویر سازی بی نقصی با استفاده از پرده به سبک های مدرن، سلطنتی و کلاسیک دست پیدا کنید. امید است فوت و فن های ارائه شده برای زیبا سازی منزل شما به صورت کاربردی مورد استفاده قرار بگیرد.

پرده سلطنتی برای چیدمانی سلطنتی

اگر در منزل خود از مبل های سلطنتی با پایه ها و دسته های منبت کاری شده استفاده می کنید باید از پرده های سلطنتی نیز در این راستا کمک بگیرید. بدون شک این نوع چیدمان نیاز به یک پرده ساده ندارد، زیرا تأثیری در زیبا سازی دکوراسیون داخلی شما ندارد. پرده های سلطنتی در چیدمان های داخلی این روزها بسیار استفاده می شوند و دلیل اصلی آن نمای بسیار زیبای این سری از پرده های لوکس به شما می دهند. در کنار زیبا سازی منزل به سبک سلطنتی این سری از پرده ها سبب می شود شما خاص تر از همیشه ایده پردازی های خود را به تصویر بکشید. پرده های سلطنتی عموماً از چند لایه تشکیل می شوند. به صورت روتین در دکوراسیون منزل ایرانی ها ابتدا از یک زیر پرده ای برای محافظت پرده از نور خورشید استفاده می شود. این امر سبب دوام بیشتر رنگ پرده و عدم پوسیدگی آن به دلیل تابش مستقیم نور آفتاب می شود. در لایه بعدی یک پرده با جنس حریر یا گیپور استفاده می گردد. برای زیبا سازی نمای روی این پرده ساده عموماً از پارچه های مخمل و ساتن برای جلوه دادن بیشتر کمک گرفته می شود. در نهایت برای روی تمام این پرده ها از یک کتیبه که شبیه به یک قاب بر روی این پارچه ها کاربرد دارد استفاده می شود.

پرده های مخملی و چیدمانی سلطنتی

یکی دیگر از پرده های که برای چیدمان های سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد پارچه های مخملی اعلاء است. همان طور که می دانید برای مبلمان های که با این جنس پارچه تهیه می شوند این سری از پرده های مخملی بسیار کاربرد دارند. پارچه مخمل سبب اشرافی تر جلوه دادن فضای داخلی منزل شما می شود. این سری از پرده های ضخیم انتخاب بسیار مناسبی برای فصل های سرد سال نیز هستند. شما با استفاده از این کالا با یک تیره دو نشان می زنید. علاوه بر زیبا سازی از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می کنید. دلیل این امر چیزی نیست به غیر از ضخامت پرده های مخملی که مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ های پارچه های مخملی به صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که سبب جلوه دادن بیشتر به ایده پردازی شما می شود؛ زیرا رنگ های مخملی عموماً در گذشته برای دربار پادشاهان مورد استفاده قرار می گرفت. رنگ آبی درباری، بنفش تیره و قرمز آتشی در کنار رنگ مشکی از جمله این رنگ های رؤیایی شناخته شده اند.

پرده چهل تیکه و دکوراسیون های سنتی

همان طور که درابتدای این مقاله نیز اشاره شد از پرده ها برای سبک های خاص با تم های رنگی خاص بهره گرفته می شود. به عنوان مثال پرده چهل تیکه انتخاب بسیار ایده الی برای دکوراسیون های سنتی به شمار می  آید. این سری از پرده ها را می توانید به صورت یک دست تنها با طرح های شبیه به پارچه چهل تیکه تهیه کنید یا اینکه خود به تهیه این پرده چهل تیکه بپردازید. اگر می خواهید خود دست به کار شوید به شما استفاده از رنگ های شاد و پارچه های گل دار را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید برای زیبا سازی بیشتر دکوراسیون داخلی منزل خود در کنار آماده سازی پرده های چهل تیکه از همان تم و طرح در ایده پردازی برای ساخت کوسن نیز بهره بگیرید. با ست کردن کوسن و پرده در منزل خود می توانید یک دکوراسیون سنتی را به نمایش بگذارید. از آنجایی که تهیه پرده نیز به صورت دست ساز توسط خود شما صورت گرفته است یک کار هنری دستی نیز در منزل شما مشاهده می شود و همه را شگفت زده می کند. برای رسیدن به چیدمان های متفاوت باید دست به انتخاب های خاص زد.

جهت خرید محصول زیر، روی عکس کلیک کنید.

پرده های قلم کاری شده و دکوراسیون های کلاسیک

در گذشته از پارچه های قلم کاری شده بسیار برای دکوراسیون های کلاسیک استفاده می شد. این سبک از ایده پردازی به این دلیل مناسب برای سبک های کلاسیک است که هم خوانی بسیار زیادی با دکوراسیون های چوبی دارد. همان طور که در تصویر مشاهده می شود تم های رنگی این سبک از پارچه ها بسیار ساده انتخاب می شوند تا تم رنگی که به صورت قلم کاری شده روی پاچه نقش می بندد به خوبی به نمایش گذاشته شود. اگر چیدمان منزل شما با استفاده از لوازم چوبی کلاسیک دنبال شده است شما می توانید با پارچه های قلم کاری شده طرح و ایده هماهنگ تری را در منزل خود داشته باشید. رنگ طوسی، کرم، سفید و تم های رنگی شاد انتخاب رنگ پایه این سری از کارها محسوب می شود. شما می توانید از وسایل چوبی مثل مبل، بوفه و میز کنسولی قدیمی بهره بگیرید تا زیبا سازی ایده پردازی شما متفاوت تر از همیشه به چشم آید.

پرده های لمه طلایی برای ایده پردازی مدرن

اگر تمایل دارید ایده پردازی شما به سبک مدرن به تصویر کشیده شود به شما استفاده از پرده های لمه را پیشنهاد می کنیم. پرده های لمه طلایی رنگ با ترکیب رنگ مشکی برای دکوراسیون های مدرن بهترین انتخاب به شمار می آیند. شما می توانید با استفاده از پرده های مخمل، حریر و لمه مشکی کار زیبا سازی لمه های طلایی را دنبال کنید. از آنجایی که قیمت این سری از پرده ها به نسبت سایر پرده های که در بازار یافت می شود گران تر است به شما توصیه می کنیم مهم ترین بخش منزل را دیزاین کنید. به عنوان مثال گوشه ای از پرده اتاق نشیمن را با استفاده از این سبک دکور کنید و زیر این لایه اصلی را با استفاده از پرده حریر ساده مشکی یا سفید ایده پردازی کنید. برای زیبا تر شدن چیدمان داخلی منزل خود به شما استفاده از کوسن های طلایی و شال مبل های لمه ای را نیز پیشنهاد می کنیم. همان طور که می دانید لوازم دکوری طلایی سبب زیبا تر شدن طراحی شما می شود.

پرده قلاب بافی شده و چیدمانی ترکی

اگر می خواهید به سبک عربی یا ایده پردازی های خانه های ترکی منزل خود را دیزاین کنید به شما پرده های قلاب بافی شده را پیشنهاد می کنیم. بافت های که به صورت دستی با طرح های درشت تر انجام می شود سریع تر از بافت های ریز آماده می شوند. اگر می خواهید خود دست به کار شوید کافی است راهنمایی های لازم برای بافت این سری از پرده های قلاب بافی شده را مشاهده کنید و سپس به صرف هزینه در این راستا بپردازید. شما می توانید از تم های رنگی متفاوت برای این مهم بهره بگیرید. مبلمان ساده یا گل دار تفاوتی ندارد زیرا سادگی پرده های قلاب بافی شده دست شما را برای انتخاب هر سبک چیدمانی باز گذاشته است.

پرده و نقش آن در دکوراسیون داخلی

پرده های که برای نمونه به شما معرفی شد تنها بخشی از پرده های است که در بازار یافت می شود. شما می توانید با هر سبک و هر تم رنگی که مد نظر دارید دست به ایده پردازی بزنید. به عنوان مثال استفاده از رنگ های طلایی برای چیدمان های مدرن پیشنهاد می شود. رنگ کرم قهوه ای برای سبک های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد. یا اینکه شما می توانید با استفاده از پرده های گل دار به زیبا سازی چیدمان های سنتی خود بپردازید. پرده های چند لایه با پارچه ساتن و مخمل بهترین انتخاب برای دکوراسیون های سلطنتی محسوب می شوند. اگر علاقه مند به کارهای هنری هستید خود دست به کار شوید و یک پرده زیبا آماده کنید. این مهم را می توانید با پارچه های ریز و درشت به صورت چهل تیکه یا نخ های قلاب بافی به صورت یک طرح قلاب بافی شده دنبال کنید. انتخاب تم رنگی را متناسب با هارمونی رنگ حاکم در محیط به شما پیشنهاد می کنیم.