اندازه گیری طول میل پرده (چوب پرده) :

اندازه گیری طول پنجره ها، متناسب با نوع پرده ای که انتخاب کرده اید انجام می شود. با توجه به نوع پرده، میل پرده می تواند روی دیوار یا بر روی سقف نصب شود.

نصب پایه های میل پرده :

نصاب پرده با استفاده از یک وسیله، محل قرارگیری میل پرده و پایه ها و جای پیچ های آن را با علامت مشخص کنید. سپس با استفاده از دریل و رول پلاک، اقدام به نصب پایه های میل پرده کنید.

نصب میل پرده :

بعد از نصب پایه ها نوبت به خود میل پرده می رسد. در نظر داشته باشید که میل پرده نباید با درب یا پنجره فاصله زیادی داشته باشد.

نصب پرده :

در مرحله آخر پرده همراه با قرقره های آن به میل پرده متصل می شود و با استفاده از یک قرقره و نخ، پرده را در ریل جا به جا می کنند. برای نصب والن یا پارچه های دیگر، پایه دیگری که ثابت است جلوی میل پرده نصب می شود تا والن بر روی آن قرار بگیرد.

برای خرید پرده کلیک کنید

 

نصب ریل پرده ساده

مهمترین مرحله نصب پرده ها به نصب ریل پرده مربوط می شود شما باید مشخص کنید که میله پرده تان را در چه قسمتی نصب کنید. مشخص کردن محل نصب ریل پرده به نوع و سبک پنجره، نوع پرده و ارتفاع تا سقف بستگی دارد که باید قبل از نصب مشخص کنید.

ابتدا محل نصب ریل پرده را مشخص کنید

برای نصب ریل پرده های استاندارد که در دو طرف از پنجره آویزان می شوند، بهتر است محلی بین بالاترین قسمت پنجره و سقف را برای نصب ریل پرده انتخاب کنید. این موضوع زمانی به این صورت انجام می شود که بیش از ۳۰ سانتیمتر بین لبه پنجره و سقف فاصله وجود داشته باشد. اگر دوست دارید که پرده هایتان بلندتر نشان دهد، برای نصب ریل پرده بهتر است که پرده را نزدیک به سقف نصب کنید و از میله پرده مخفی استفاده کنید. به طور کلی باید در زمان نصب ریل پرده تصمیم بگیرید که ارتفاع پرده تان چقدر باشد و چه مقدار از پنجره را بپوشاند.

سبک پرده هایتان را انتخاب کنید

سبک و مدل پرده های شما می تواند روی نصب ریل پرده هایتان مؤثر باشد زیرا همانطور که می دانید نحوه نصب ریل اتومات با ریل ساده متفاوت است و این موضوع باید در ابتدای کار مشخص شود. در نظر بگیرید که می خواهید از پنل های تزئینی استفاده کنید و یا ترجیح می دهید میله پرده مخفی برای پرده هایتان نصب کنید. مشخص کنید که قرار است پرده هایتان چگونه باز شود. دوست دارید پرده ها به دو طرف باز شوند و یا به یک طرف و قبل از نصب همه این موارد را تعیین کنید.

اندازه گیری ها را با دقت انجام دهید

با متر ارتفاع میله پرده را تا زمین و از کناره ها به طور دقیق اندازه گیری کنید و علامت بزنید. دقت کنید که فاصله میله پرده از قاب پنجره در دو طرف کاملاً با هم مساوی باشد. پیچ ها را در محل صحیح خود نصب کنید و فراموش نکنید که این مرحله یکی از مهمترین مراحل نصب ریل پرده است.

بست ها را به صورت موقت نصب کنید

بعد از اینکه محل نصب ریل پرده را مشخص کردید، بست ها را به طور موقت به دیوار پیچ کنید تا از درست بودن موقعیت اندازه گیری شده مطمئن شوید و با تراز بررسی کنید که میله پرده صاف باشد.

نقاط مورد نظر را با مته سوراخ کنید و براکت ها را نصب کنید

برای نصب ریل پرده باید مکان هایی را که برای اتصال پیچ علامتگذاری کرده اید، با دریل سوراخ کنید. اکنون دو طرف پنجره را علامت گذاری کنید و سوراخ کنید دقت کنید علامت ها در ۲ طرف پنجره باید مساوی و فاصله ها به یک اندازه باشند. رول پلاک را داخل سوراخ قرار دهید و محکم کنید. پیچ را از داخل پایه عبور بدهید و درون رول پلاک قرار دهید و محکم نمایید. این مراحل را در ۲ طرف پنجره انجام بدهید.

سپس میله های پرده را در جای خود نصب کنید و بررسی کنید که میله صاف و درست در جای خود قرار گرفته است. و قبل از نصب پرده ایرادهای آن را برطرف کنید.

بعد از نصب چوب پرده نوبت به نصب پرده ها می رسد، اگر از آستر و حریر استفاده می کنید ابتدا پرده ی زیری که آستر است را نصب کنید و بعد به سراغ پرده ی رویی بروید. بعد از اینکه گیره ها و قلاب ها را داخل هم قرار دادید در پوش ریل ها را ابتدا و انتهای ریل پرده قرار بدهید که از خارج شدن پرده از داخل ریل جلوگیری کنید.

اکنون نوبت نصب پرده ها است

حال که نصب ریل پرده را انجام دادید، وارد مرحله آخر شدید و زمان نصب پرده ها است. اگر دو ردیف پرده دارید ابتدا پرده پشتی را نصب کنید و بعد به سراغ پرده رویی بروید. بعد از آویزان کردن پرده ها حتماً درپوش ریل ها را بر سر جای خود قرار دهید تا از خروج پرده از ریل جلوگیری کنید. با توجه به اینکه پرده های شما باز و بسته می‌شوند یا خیر یک طرف یا دو طرف ریسمان را به درپوش گره بزنید و محکم کنید. پرده شما نصب شد حال بنشینید و به نتیجه کارتان نگاه کنید و لذت ببرید!