طراحی داخلی با استفاده از هنر و صنایع دستی در دکوراسیون:

ارائه ی سبک های هنری و استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون در اواخر قرن بیستم  کم کم مورد استفاده طراحان قرار گرفت.

اکثر طراحان برجسته  سعی کردند که با استفاده از هنر و صنایع دستی در دکوراسیون باعث به وجود آمدن طراحی های جدید در دکوراسیون شوند.

همچنین اینکه صنایع دستی در دکوراسیون میتواند باعث گرم تر نشان دادن محیط و همچنین صمیمی تر نشان دادن آن شود.

برخی از افراد تصور می کنند که استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون ممکن است باعث به وجود آمدن یک دکوراسیون سنتی و قدیمی می شود.

طراحی داخلی با استفاده از هنر و صنایع دستی در دکوراسیون

لازم به ذکر است که شما اگر از صنایع دستی در دکوراسیون استفاده کنید تنها دکوراسیون شما سنتی به نظر نمی رسد بلکه بسیار مدرن تر به نظر می رسد.

صنایع دستی در دکوراسیون تنها محدود به اشیایی زینتی و تزیین نمی شود بلکه شما می توانید از بسیاری از مواد طبیعی که ساخته دست هستند به عنوان صنایع دستی در دکوراسیون استفاده کنید.

به عنوان مثال: حتی چند شاخه گل ساده که شما با سلیقه خود آن را تزیین کرده اید و به یک گونه خاص آن ها را در کنار یکدیگر چیده اید و از آن ها در گوشی از منزل خود به عنوان یک وسیله تزیینی استفاده می کنید می‌توان آن را صنایع دستی نامید.

حال در زیر قصد داریم کمی دقیق تر به بررسی هنر و استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون بپردازیم،  با ما همراه باشید.

 

صنایع دستی در دکوراسیون

زمانی که شما از  صنایع دستی در دکوراسیون استفاده میکنید، دکوراسیون شما به عنوان یک فضای ساده و آرامش بخش به نظر می رسد علاوه بر این نباید این نکته را فراموش کنید که استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون  مستلزم رعایت اصول می باشد که ما قصد داریم به برخی از آنها اشاره کنیم.

هنگامی که شما از چوب به عنوان یک وسیله ارگانیک و طبیعی استفاده میکنید جذابیت فضای دکوراسیون داخلی منزل شما را چندین برابر میکند.

اگر می خواهید از چوب به عنوان یک صنایع دستی در دکوراسیون استفاده کنید محبوب ترین چوب بین متخصصان  چوب بلوط می باشد اما اگر از گونه‌های بومی افرا و کاج نیز استفاده کنید زیبایی خاصی به فضای داخلی خواهند داد.

 استفاده از رنگ بر روی صنایع دستی:

تصور کنید که فضای داخلی شما یک پنجره رو بیرون دارد و شما می توانید به فضای بیرون کاملاً دسترسی داشته باشید،  شما می توانید از رنگ هایی که در فضای بیرون قابل مشاهده است در طراحی داخلی منزل خود استفاده کنید و به گونه ای با استفاده از این رنگ ها طبیعت را به فضای داخلی منزل خود بیاورید و باعث گرم تر شدن محیط شوید.

استفاده از رنگ در صنایع دستی در دکوراسیون

لازم نیست که حتما از افراد متخصص برای این کار استفاده کنید شما خود می توانید به راحتی این کار را انجام دهید و باعث خلق یک صنایع‌دستی در دکوراسیون شوید.

 مواد طبیعی به عنوان صنایع دستی در دکوراسیون:

اگر شما در طراحی دکوراسیون از مواد طبیعی استفاده کنید قطعاً همه چی زیبا تر به نظر می رسد امروزه  بیشتر طراحان سعی می کنند از صنایع دستی در طراحی دکوراسیون استفاده کنند، زیرا: صنایع دستی در دکوراسیون می تواند یک طراحی داخلی مدرن را به وجود آورد و همچنین باعث چند برابر شدن زیبایی محیط شود.

به عنوان مثال: به جای اینکه شما از گل ها و بوته های مصنوعی استفاده کنید می توانید از گل ها و شاخه های درخت طبیعی استفاده کنید همچنین می توانید برای کفپوش خانه از چوب طبیعی به جای سرامیک، شیشه و یا حتی سنگ استفاده کنید.

استفاده از کفپوش طبیعی به عنوان صنایع دستی در دکوراسیون:

اگر شما از کفپوش های طبیعی در طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید قطعاً می‌تواند یک ظاهر بسیار مدرن و شیک و همچنین باعث به وجود آمدن یک آرامش خاص شود،  بنابراین بهتر است برای کفپوش منزل خود از ترکیب چوب طبیعی و همچنین کاشی و یا سنگ در رنگ های متنوع استفاده کنید.

 استفاده از مبلمان به عنوان صنایع دستی در دکوراسیون:

برخی از افراد دوست دارند که از مبل های تزیین شده و یا مبل هایی که کنده کاری های بسیار زیادی بر روی آنها انجام شده است استفاده کنند اما اگر شما می خواهید فضای داخلی شما بسیار صمیمی تر و گرم تر به نظر برسد  بهتر است از مبلمانی استفاده کنید که بسیار ساده هستند و به جای اینکه توسط دستگاه آماده شده باشند مبلمانی می‌باشد که کار دست استادان ماهر و برجسته است.