ساعت دیواری یک عنصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی تلقی میشود و میتوان گفت آخرین قطعه پازل در طراحی دکوراسیون شماست و به سرعت و به راحتی رنگ، هنر، خلاقیت را به فضای خانه اضافه میکند ، با افزایش تلفن های همراه و ساعت های هوشمند وابستگی به ساعت های دیواری کاهش یافته است اما به این معنا نیست که دیگر از ساعت دیواری در خانه هایمان استفاده نمیکنیم.

از آنجایی که هدف اصلی نصب ساعت دیواری دیگر گفتن زمان نیست، طرح های ساعت دیواری می تواند از سنتی تا مدرن متغیر باشند. بنابراین ساعت های دیواری بیشتر هنری هستند تا کاربردی.

اگر قصد خرید ساعت دیواری دارید باید چند نکته را در نظر بگیرید که بسیار مهم و پر اهمیت است.

اگر نمی دانید چگونه ساعت دیواری را با دیگر وسایل منزل ست کنید با ما همراه باشید تا نکات فوق العاده کاربردی را در اختیار شما خوبان قرار دهیم.

محل نصب ساعت دیواری

افرادی که وارد خانه شما می شوند با نگاه کردن به ساعت قبل از متوجه بودن زمان، به سلیقه شما پی می برند زیرا ساعت های دیواری از عنصر های مهم دیزاین خانه محسوب میشود در نتیجه برای خرید ساعت دیواری باید به ابعاد ساعت دیواری و محل نصب آن و چگونه تاثیر گذاری ساعت دیواری بر دیگر وسایل منزل توجه داشته باشید. پس قبل از خروج از خانه محل نصب ساعت دیواری را انتخاب کنید و بعد به دنبال خرید بروید.

هدف از ساعت دیواری

به غیر از تعیین زمان، ساعت ها می توانند ظاهری تزئینی نیز داشته باشند. اگر قصد دارید ساعتی کاربردی داشته باشید و ساعتی می خواهید که خواندن آن آسان باشد باید  ساعتی با اعداد بزرگ انتخاب کنید.

اگر به دنبال ساعتی هستید که بیشتر هنری باشد تا کاربردی، ساعتی را انتخاب کنید که متناسب با طراحی فضای شما باشد.

ساعت های بزرگ بسیار محبوب هستند و ظاهری صنعتی ایجاد می کنند. سبک‌های ساعت از معاصر تا کلاسیک اجرا می‌شوند و در طرح‌های زیادی وجود دارند که تقریباً با هر دکوری مطابقت دارند. ساعت هایی که تیک تاک می کنند یا صدا ایجاد می کنند، به خصوص در شب می توانند آزاردهنده و سبب حواس پرتی شوند. چیزی که ساعت ها را از آثار هنری آنها متمایز می کند، حرکت عقربه های آنهاست. حرکت آثار هنری همیشه جلب توجه می کند.

رنگ ساعت دیواری

رنگ ساعت دیواری باید متناسب با دیگر وسایل دکوراتیو منزلتان باشد.

بهتر است زیاد از حد متضاد و خارج از سبک اصلی انتخاب نکنید زیرا منجر به بی نظم نشان دادن فضای منزل خواهد شد. همچنین رنگ انتخابی ساعت دیواری شما در فنگ شویی منزلتان تاثیر بسزایی دارد.

ابعاد ساعت دیواری

اندازه ساعت دیواری شما به این بستگی دارد که آیا می خواهید ساعت دیواری به عنوان یک قطعه ظریف در دکوراسیون شما جلوه کند یا مانند یک تابلو مرکز توجه قرار گیرد. همچنین برای انتخاب اندازه ساعت باید دیواری که ساعت دیواری قرار است بر روی آن نصب شود را در نظر بگیرید و متناسب با ابعاد آن ساعت را انتخاب کنبد.

 

برای خرید ساعت دیواری کلیک کنید

 

سبک ساعت دیواری

سبک ساعت دیواری باید متناسب با طرح و دیزاین کلی، سبک مبلمان و ست رنگی خانه باشد. ساعت دیواری جز کوچکترین جزییات دکوراسیون است که بسیار پر اهمیت است

اگر دکوراسیون داخلی مدرنی دارید، ساعت دیواری را انتخاب کنید که دارای فریم های فلزی با رنگ برجسته باشد. جزئیات دقیق پخش شده در سراسر صفحه ساعت این ظاهر را کامل می کند. در واقع این سبک ساعت دیواری به خوبی محیط شما را تکمیل می کند.

وقتی محیط شما سنتی تر یا مینیمال است، ساعت دیواری که اعداد رومی را به عنوان نماد ساعت در خود جای داده است، انتخاب کنید تا زیبایی طراحی محیط شما را افزایش می دهد.

اتاق نصب ساعت دیواری

پرکاربرد ترین محل نصب ساعت دیواری، فضای نشیمن است. تقریبا در همه منازل مردم جهان ساعت های دیواری بر دیوار های اتاق نشیمن نصب است. برای زیباتر نشان دادن فضای نشیمن می توان از یک ساعت دیواری زیبا و طرحی خلاق بهره برد.

اتاق نشیمن رایج ترین و مناسب ترین مکان برای نمایش ساعت دیواری است. بهترین مکان برای آویزان کردن ساعت دیواری، بالای مرکز بزرگترین مبلمان شماست. در اکثر خانه ها این مبل بلند است. یکی دیگر از مکان های رایج برای قرار دادن ساعت دیواری بالای کنسول شما است.

همچنین در اتاق خواب، اتاق مطالعه از ساعت دیواری استفاده میشود. پیشنهاد فنگ شویی این است که ساعت دیواری را بالای تخت یا رو بروی تخت نصب نکنید.

جنس ساعت دیواری

ساعت دیواری از پلاستیک، چوب و فلز ساخته شده است.

پلاستیک مقرون به صرفه ترین ماده است. پلاستیک نازک ارزان ترین خواهد بود در حالی که گزینه های ضخیم تر قیمت کمی بالاتر خواهند داشت. پلاستیک در رنگ‌های متنوعی وجود دارد که به راحتی می‌تواند با هر سبک طراحی داخلی مطابقت داشته باشد، اما به اندازه مواد دیگر مانند چوب و فلز دوام ندارد.

چوب از پرطرفدار ترین ماده ها برای وسایل دکوراتیو منزل است. زیرا چوب از نظر ظاهر، زیبایی منحصر به فردی دارد و در عین حال از استحکام بالایی برخوردار است. یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منزل، ایجاد فضایی گرم و دلنشین است. در واقع زمانی که به سراغ دکوراسیون‌های کلاسیک می‌روید؛ چوب بهترین گزینه برای شما است.

ساعت های دیواری فلزی به خوبی محیط های مینیمالیستی و صنعتی را تکمیل می کنند. فلز صیقلی با دکورهای ظریف‌تر، عالی به نظر می‌رسد.

ساعت دیواری پاندولی

اگر ساعت دیواری پاندولی را انتخاب کرده اید باید بدانید که برای این نوع از ساعت ها باید فضای کافی و نسبتا بزرگی را در نظر بگیرید و در سبک های متفاوتی ساخته می شود اما اغلب در سبک های کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرد.

نکات نصب ساعت دیواری

ارتفاع نصب ساعت باید مناسب باشد. نباید بیش از حد بالا یا پایین نصب شده باشد. بهتر است در راستای چشم باشد.

بر دیوار های باریک یا ستون ها بهتر است ساعت دیواری نصب نکنیم.

در یک فضا از چند ساعت استفاده نکنیم.