طراحی داخلی به سبک آسیایی که گاهی اوقات آن را طرح شرقی می نامند ، فرهنگ ژاپن ، چین ، ویتنام ، تایلند و سایر جوامع برجسته شرقی را به نمایش می گذارد. برخی از این طراحی اتاق ها مطابق با یک سبک هستند ، در حالی که بسیاری از اتاق ها با مضمون آسیایی ترکیبی از دو یا چند فرهنگ هستند. شناخته شده ترین سبک های طراحی چینی و ژاپنی هستند.

 

 

فنگ شویی در بسیاری از کشورهای آسیایی انجام می شود ، اما در فرهنگ های غربی محبوبیت بیشتری پیدا کرده. این مجموعه ای از دستورالعمل های چینی باستان برای قرار دادن صحیح اشیا و بناها است. فنگ شویی اظهار می دارد که همه اشیا دارای انرژی مثبت یا منفی هستند ، بنابراین باید در تعادل این انرژی ها دقت شود.

طراحی چینی

فضای داخلی با الهام از سبک چینی با رنگ های تند و همراه با مبلمان و لوازم جانبی تزئین شده را به نمایش می گذارد. قطعات مبلمان به صورت نقوش چوبی تراشیده شده با جزئیات رنگ آمیزی شده با دست و سطح لاکی رنگ براق هستند. لوازم جانبی با ارائه نقوش حیوانات و جانوران اسطوره ای ، مانند میمون ها و اژدها ، این سبک نمایشی را ادامه می دهند. شیشه های زنجبیل چینی ، گلدان های بزرگ و گلدان های ماهی که با نقش های پیچیده در چند رنگ یا به رنگ آبی و سفید کلاسیک نقاشی شده اند نیز در فضای داخلی چینی مد هستند. دیگر موارد شیک که اغلب دیده می شود نقاشی های دیواری بزرگ ، پلاک و صفحه های تاشو است که شخصیت های تاریخی و صحنه های افسانه ای را در پالت های رنگی زنده یا چشمگیر به تصویر می کشد. قرمز در این طراحی داخلی به سبک آسیایی رنگ برجسته ای است ، شاید به این دلیل که در فرهنگ چین به معنای “موفق باشید” است. از رنگهای روشن دیگر مانند زرد و سبز نیز به عنوان لهجه استفاده می شود. فانوس های کاغذی رنگارنگ اغلب با رنگ های بسیار پر جنب و جوش ساخته می شوند ، در حالی که رنگ های چوب در این سبک تیره و رنگ خاص (غنی) هستند. چینی سازی نوعی هنر است که در آن مبلمان و لوازم جانبی پس از تزئینات دقیق و تزئینات پیچیده از طرح های چینی الگو می‌گیرند. گرچه چینی سازی امروزه بسیار مورد توجه است ، اما در ابتدا در اواسط دهه ۱۸۰۰ اروپا محبوب بود.این تأثیر، چینی را می توان در سبک معماری که در بسیاری از غرفه ها و بتکده های باغ به کار رفته نیز مشاهده کرد.

طراحی ژاپنی

ایجاد احساس آرامش ذهنی. در طراحی داخلی به سبک ژاپنی با استفاده از مواد طبیعی و رنگ های فروتن انجام می‌شود. این عناصر طبیعی شامل چشمه های آب داخلی و استفاده از حصیرهای تاتامی به عنوان پوشش کف است. تاتامی حصیرهای کاهی انعطاف پذیر لبه دار پارچه ای است، که اندازه آن ۳ در ۶ فوت است و به بیشتر نشان دادن اندازه اتاق کمک می کند.

 

 

بامبو ، سنگ و سایر مواد طبیعی زمینه را برای ایجاد یک پالت رنگ آرامش بخش، از قهوه ای ، خاکستری و سبز فراهم می کند.  نقوش و رنگهای گلدار با ظروف سفالی تزئینی و منسوجات تزئین شده ترکیب شده است. مبلمان و لوازم جانبی با یک لایه تمیز به منظور زندگی در نزدیکی کف اتاق پوشیده شده‌اند. سادگی سبک ژاپنی به خصوص برای طرفداران طراحی مدرن و مینیمالیستی جذاب است. از فوتون های بدون عارضه به طور سنتی برای مبلمان اتاق خواب استفاده می شود در حالی که از میزهای پایین و بالشتک های کف برای ناهار خوری استفاده می شود. گل آرایی ساده و شکیل مانند گل ارکیده و بونسای ، جلوه زیبایی به شما می بخشد.

الیاف طبیعی مانند ابریشم یک المان ضروری هستند و برخی از پارچه های ابریشمی با نقوش پیچیده (مانند یک کیمونوی زیبا ، که می تواند به عنوان هنر دیواری نیز استفاده شود) ، که به صورت هنری گلدوزی شده است. صفحه های شفاف فوسوما یا شوجی گزینه ای برای تقسیم اتاق و درب هستند. شوجی همچنین به عنوان شیشه یا پوشش پنجره ، همراه با سایه های الیافی استفاده می شود ، که هر دو نور طبیعی زیادی را برای پر کردن یک اتاق الهام گرفته از ژاپن امکان پذیر می کند. لامپ های کاغذی برنجی در شب درخششی نرم ایجاد می کنند.

مبلمان سبک آسیایی

لوازم جانبی می تواند به طراحی سبک آسیایی در خانه شما کمک کند ، اما مبلمان به ایجاد پایه سبک کمک می کند.

 

به دنبال میزهای کم خط و تمیز ، صندوق های چوبی بامبو و لاکی و مبل های براق باشید. به طور کامل به طراحی متعهد شوید. طراحی های سبک آسیایی وقتی به طور کامل در یک اتاق یا خانه پذیرفته شوند ، بهترین عملکرد را دارند. شلوغی را کم کنید ، خطوط مبلمان را تمیز و ساده نگه دارید و لوازم جانبی را فقط با اشاره به سبک آسیایی بچینید.