به لطف کرونا خانواده ها تمام کار ها و کلاس های خودشان را در داخل خانه هایشان آنلاین برگزار می‌کنند. دور میز، مبل، آشپزخانه، روبروی تلویزیون و جاهای مختلف خانه. ولی خب بهر‌وری و خروجی کارها در این فاضاها نسبت به فضای شرکت یا کلاس ن. به همین دلیل کم کم تعداد بیشتری از سازندگان خانه و طراحان داخلی به سمت ساخت اتاقهایی مخصوص کار یا دفاتر خانگی شدند.

البته حتی قبل از همه گیری کرونا روند کار و کلاس در خانه داشت کم کم محبوبیت پیدا می‌کرد، ولی کرونا سرعت محبوبیت و نیاز بهش رو به یک باره دو چندان کرد. فن آوری های جدید مانند اینترنت و صد البته مشاغل جدیدی که امروزه به انسان ها این امکان را می دهند که از خانه هایشان درآمد کسب کنند و کلاس های آنلاینی که به راحتی از منازل در آنها شرکت می کنیم، شرایط بهتری  را نسبت به گذشته برای ما ایجاد کرده که با امنیت و سلامت بالاتری به امورات زندگی رسیدیگی کنیم و کار های خود را پیش ببریم. اما حضور در این کلاس ها و یا حضور در محل کار خود نیاز به تمرکز نیز دارد تا کار هایمان را با دقت بالاتری انجام دهیم و آموزه های کلاسی را سریع تر یاد بگیریم که این باعث به وجود آمدن نیازی جدید در فضای خانه ها شده که آن فضایی است متفاوت با ظاهر فعلی منازل تا در آن قسمت با تمرکز بالا وظایف خود را انجام دهیم.

مری کوک بنیانگذار یک شرکت طراحی داخلی تجاری در شیکاگو و همکارانش این چالش رو از نزدیک تجربه کردند.

مثلا خودشون در خانه میز غذاخوری و سه فرزندش اتاق نشیمن ، زیر زمین ، میز اتاق خانواده رو برای کلاس و کار آنلاین انتخاب کردند و شانسی که آوردند این بود که شوهر مری کوک بازنشسته شده و نیازی به درگیری بیشتری برای حضور در محل کار یا کلاس ندارن

این اتفاق یکدفعه ای باعث شده تا املاکی ها ،مهندسان ساختمان و طراحان به فکر محل کار در خانه ها بی افتند.

 

این امر باعث ایجاد دفاتر خانگی به دو صورت شده:

– ساخت فضای جدید

– استفاده از فضاهای موجود و تغییر آنها

این طراحی ها نسبت به هر خانه می تواند متفاوت باشد و بسته با راحتی و سلیقه هر کس، قسمتی از خانه ، حال ممکن است اتاق زیر شیروانی باشد و یا زیرزمین، گوشه ای از اتاق باشد یا قسمتی از پذیرایی را آماده کنند برای ایجاد فضای کار در منزل.

علاوه بر این بعضی از خانه های جدید به جای یک فضای کار چندین فضای کار داشته باشند. جف بناخ یکی از مدیران شرکت های بزرگ ساختمان سازی در شیکاگو برای سال ها در طراحی های خود فضای کاری قابل انعطاف در قسمت اصلی خانه طراحی می کرده که صاحبخانه ها می توانستند از آن هم به عنوان قسمتی از خانه استفاده کنند و هم به عنوان فضای کار با قابلیت شخصی سازی.

بناخ می گوید با همه گیری کرونا خریداران بیشتری شاید ۵۰% بیشتر به این طرح ها علاقه مند شدند. این تبدیل به یک الویت بزرگ در انتخاب خانه شده و ما آن را در طراحی های بیشتری قرار می دهیم.

این شرکت همچنین گزینه های جذاب و خوب دیگری هم دارد از جمله فضای کاملا شخصی و کاری در طبقه های پایین، اتاق های زیر شیروانی و نزدیک اتاق خواب ها و میز تحریر و قفسه های کتاب در فضای زیر راه پله ها و استفاده از کمد ها و صندلی های چند منظوره در قسمت های گوناگون منزل. یکسری از شرکت های خانه سازی و طراحی هم شروع به باز طراحی خانه هایی که فضای کار از قبل داشتند کردند. برخی شرکت ها نیز به سمت کاری نوآورانه رفتند تا فضای کاری خاص با طیف وسیعی از گزینه ها ارائه دهند.

از چیزهایی مانند کابینت تو دیواری قفسه های باز و بست الکتریکی تا عایق بندی صدا ، نورها ، پنکه های سقفی ، پنجره های مخصوص ، بار نوشیدنی و حتی حمام و فضای باز. با درک تقاضا برای مکالمات خصوصی یکی دیگر از  سازندگان خانه در هورشام در حال توسعه ی طرحی است که دفتری کاملا خصوصی و امن به شما ارائه می دهد.

کوک که چندین سال است در این شرکت کار می کند می گوید مردم تمایل دارند هنگام مکالمه در جلسه ی آنلاین بلندتر صحبت کنند وی همچنین خاطر نشان کرد که دفاتر خانگی با فضای پیشخوان یا میز تحریر برای تعداد زیاد کاغذ و چیدمان تجهیزات زیاد، مناسب تر هستند. به گفته ی وی دفاتر باید طراحی مناسب و به اندازه ی کافی انعطاف پذیر باشند. تا بتوانند نیاز های مختلف اعضای خانواده را در زمان های مختلف برطرف سازند زیرا بیشتر خانه ها آنقدر بزرگ نیستند تا بتوان به هر کسی فضای اختصاصی خود را اختصاص داد.

خبر خوب اما برای صاحبان خانه، که امکان تقریبا هر نوع تغییر در یک دفتر کار خانگی را دارند. که این عمل ممکن است امروز یا حتی در آینده به ارزش خانه ی آنها بی افزاید.

بوریاک می گوید: کار از راه دور داستانی است ماندنی و طولانی…