از آنجا که به احتمال زیاد با فضای داخلی خانه خود بسیار آشنا هستید ، ایده خوبی است که آن را با حس مثبت پر کنید. فنگ شویی را وارد کنید ، شیوه باستانی چین که ترازوی انرژی یا چی را از طریق محاسبات علمی ترسیم می کند. هدف از فنگ شویی دعوت حس مثبت چی به خانه شما است تا زندگی شما احساس انرژی و تعادل کند ، و این یک روش نسبتاً ساده برای بهبود ارتعاشات فضای شماست. اگرچه ما متخصص نیستیم و محاسبات واقعاً به فضای دقیق شما بستگی دارد ، اما دستورالعمل های کلی وجود دارد. بنابراین ، ما اینجا هستیم تا از انرژی خوبی برای لذت بخش تر کردن اوقات خود در خانه الهام بگیریم.

 


 

موقعیت های اتاق خواب خود را بررسی کنید

در فنگ شویی ، یکی از مهمترین اصول ، موقعیت اتاق خواب است. اساساً ، در این موقعیت برخی از وسایل مهم هستند: تختخواب (نشان دهنده شماست) ، میز تحریر (نشان دهنده حرفه شماست) و چراغ خواب (نشان دهنده ثروت شماست). گرچه ممکن است نتوانید چراغ خواب خود را جابجا کنید ، اما به راحتی می توانید تخت و میز کار خود را در موقعیت بهتری قرار دهید. نکته اصلی در اینجا این است که در هنگام استفاده از این وسایل بتوانید درب را ببینید – آیا می توانید آن را هنگام خوابیدن یا نشستن پشت میز خود ببینید؟ شما نباید مستقیماً با در مطابقت داشته باشید ، اما نباید پشت به آن نیز باشید. همه اینها وارد عمل می شود تا بتوانید انرژی مثبت بهینه دریافت کنید.

 


 

به سمت طراحی عمودی بروید

نه ، نیازی به افزودن دیوار یا نردبان کوهنوردی به دکوراسیون ندارید ، اما ادغام برخی از اشکال و خطوط عمودی در خانه نشان دهنده رشد و گسترش است. شما می توانید به روش های مختلف این اتفاق را رقم بزنید. در جایی که نور به سمت بالا حرکت می کند ، مقداری روشنایی اضافه کنید. یک درخت به گوشه ای اضافه کنید تا فضا بلندتر احساس شود. اگر اتاق دارید ، قفسه های بلند کتاب بگذارید. برای ایجاد احساس قد با پارامترهایی که باید کار کنید.

 

 

همه چیز را تمیز نگه دارید

بهم ریختگی بیش از حد احتمالاً به صلاح ذهنی شما نخواهد بود ، چه رسد به طرح طراحی داخلی شما. اعتقاد بر این است که در فنگ شویی درهم و برهمی فضای ارزشمندی را که به انرژی ورودی جدید نیاز دارد ، اشغال می کند. ما توصیه می کنیم که هر روز فضای کار خود را تمیز کنید. نه تنها باعث می شود استرس کمتری داشته باشید بلکه در چنین شرایط آشفته حس نظم نیز ایجاد خواهد کرد. بعلاوه ، هر روز یک شروع تمیز خواهید داشت ، که می تواند برای بهره وری شما مفید باشد. تمیز کردن کاری آسان است که یک تأثیر بزرگ برای شما به ارمغان می آورد : پنجره های شما (آنها چشم ساختمان محسوب می شوند). یک براق کننده جدید به آن بدهید تا نور خورشید را به حداکثر برسانید.

 

 

ورودی را شسته و رفته کنید

آیا منطقی نیست که اولین مکانی که هنگام باز کردن درب خود می بینید مکان مهمی برای داشتن انرژی خوب است؟ در فنگ شویی ، ورودی شما نشان دهنده راه ورود انرژی به خانه و زندگی شما است. از شر شمع ها و جوراب های بسته شده خلاص شوید. مقداری گردگیری و شستشو انجام دهید. اگر فضای کافی دارید ، برخی از گیاهان و کارهای هنری را اضافه کنید. هر کاری از دستتان برمی آید انجام دهید تا منطقه جذاب باشد. کریستین اسپوزیتو ، یک معمار و طراح داخلی که در زمینه فنگ شویی تحصیل کرده است ، می گوید: “همیشه سعی کنید قفسه کفش ، قلاب برای کت و محل نگهداری وسایل بارانی / چترها داشته باشید. مهم است که همه این موارد” مکان خاص خود را برای تماس با خانه “داشته باشند زیرا آنها انرژی جهان را فراتر از درب ورودی شما نگه می دارند. ”

 


 

موانع را بردارید

آیا مکررترین مسیرها در خانه شما – مثلاً از اتاق خواب به دستشویی – از خطرات خطرناک دور هستند؟ آیا ترمز گیری وجود دارد که هر روز پاتون به آن برخورد میکند؟ به چگونگی حرکت در فضای خود فکر کنید و سعی کنید مسیرها را تا حد ممکن روشن کنید. اگر این باعث بازآرایی عمده ای می شود ، احتمالاً به آن نیاز داشتید. کارآیی ، همه چیز در فنگ شویی است ، بنابراین مهم است که موانع موجود در مسیر خود را پاک کنید و جریان خود را تا حد ممکن آسان کنید.

 


 

گیاهان را اضافه کنید

شعار زندگی جدید شما باید این باشد: در صورت تردید ، گیاهان بیشتری اضافه کنید. ما یک آغازگر دقیق تر در مورد اینکه کدام یک به شما کمک می کند ایده آل خود را پیدا کنید و در چه موقعیتی قرار دارد ، ارائه کردیم ، اما پاسخ کوتاه؟ گیاهان تجسم انرژی زندگی هستند ، بنابراین آنها طراوت و نشاط را به خانه شما می بخشند.

 


 

فلز را وارد کنید

در تقویم چینی ، ما در سال موش هستیم و عنصر فلزی است. “عنصر فلز عالی است که می توان آن را در دفتر خانه خود وارد کرد زیرا به وضوح ، وضوح فکر ، آرامش و تعادل انرژی کمک می کند ، این می تواند به بهره وری نیز کمک کند. (این نمی تواند به موقع باشد که بتوانید آن را در خانه خود وارد کنید زیرا همه ما از برنامه ها و فضاهای جدید کار در هنگام شیوع ویروس کرونا استفاده می کنیم.) چند کاسه تزئینی ، تندیس یا مجسمه های کوچک به همراه داشته باشید.