بدون شک هیچ چیزی نمی‌تواند جای لوازم چوبی را در خانه شما پر کند. به علت گرما، سنگینی، راحتی و ظرافتی که محصولات چوبی از آن برخوردار هستند.

چوب‌ها بخشی از طبیعت هستند به همین علت استفاده از آن‌ها در خانه باعث به وجود آمدن حسی گرم و ارگانیک می‌شود. همچنین کیفیتی بی‌همتا در طول سالیان مصرف به مصرف کننده ارائه می‌دهند.

چوب‌ها موادی ماندگار و مقاوم می‌باشند، محصولات چوبی گزینه خوبی برای افرادی است که دنبال طول عمر بیشتر لوازم و وسایل خود هستن. انتخاب شما چه چوب‌های سخت (بلوط استرالیایی، چوب سیاه و یا جارا) و یا چه چوب های نرم ( کاج ها، صنوبر، سرخدار ها و…) باشد، فرقی نمی‌کند. با انتخاب  هر یک از محصولات چوبی می‌توانید مطمئن باشید که استحکام و ماندگاری قابل اطمینانی به شما ارائه خواهند داد.

استحکام و ماندگاری محصولات چوبی، به شما اطمینان می دهند که نسبت به هزینه‌ای که پرداخت می کنید، استفاده ای دوچندان خواهید برد و در صورت تمایل به فروش آن‌ها نیز، می‌توانید اطمینان داشته باشید که محصولات چوبی اررزش مالی خود را حفظ می‌کنند و به راحتی نیز به فروش می‌رسند. همچنین برای نگه داری این محصولات، کاری بسیار آسان پیش رو خواهید داشت. واکس های لکه گیر ، براق کننده ها و روغن‌های مخصوص تنها موادی هستند که به آن ها نیاز خواهید داشت و استفاده ازآن ها نیز بسیار آسان می‌باشد.

همانطور که قبلا گفته شد چوب می‌تواند جذابیت و گرمای خاصی صرف نظر از رنگ تیره و یا روشن آن به اتاق شما اضافه کند و هنگامی که توسط یک نجار ماهر نیز ساخته  می‌شود، پتانسیل بی‌حد و حصری برای نوآوری در طراحی دکوراسیون داخلی برای شما به ارمغان می آورد.

همچنین وسایل چوبی می‌توانند احساس طبعیت را در خانه‌ی شما زنده کنند. اگر در یک  آپارتمان چند طبقه در شهری شلوغ زندگی می‌کنید، شاید آرزو داشته باشید که حس طبعیت را در فضای خانه خود به وجود آورید. استفاده از چوب‌ها به دلیل رنگ و الگو‌های جذاب ساختاری، بهترین انتخاب برای دستیبای به این هدف است. همچنین چوب ها قادرند بلافاصله پس از اضافه شدن به یک محیط بسته و مرده، گرما و جذابیت خاصی به آن اضافه کنند.

وقتی که از چوب‌ها به درستی نگه داری شود، به یک گزینه عالی از نظر پایداری تبدیل می شوند و همین دلیل باعث می شود که از نظر زیست محیطی، انتخابی ایده آل برای استفاده در منازل باشند. چوب ها اگر به شیوه صحیح از طبعیت جدا شوند، تنها  مصالح ساختمانی تجدید پذیر در اطراف ما می باشند. علاوه بر این، ردپای کربن که ناشی از تولید و فرآوری محصولات چوبی است، به نسبت دیگر مواد ساختمانی  به طرز چشمگیری پایین تر است. همچنین، باوجود اینکه ۵۰ درصد وزن چوب خشک از کربن تشکیل شده است، چوب ها همچنان می توانند کربن بیشتری در خود ذخیره کنند و این نکته ای است که در مبارزه با تغییرات آب و هوایی بسیار حائز اهمیت است.

یکی دیگر از دلایلی که چوب‌ها را به گزینه‌ای پایدار تبدیل کرده است، این است که به شما این امکان را می دهد که آن‌ها را از نجار های متخصص در محل زندگی خود از سایت دریم لایفی خریداری کنید. این فرصتی خوب برای این است نه تنها از صنعت چوب و نجاری بلکه از تولیدکنندگان خود نیز حمایت کنیم.

طیف گسترد‌های از رنگ‌ها و ویژگی‌های چوب به معنی تنوع بیشتر در سبک ظاهر آن می‌باشد. این به معنی تفاوت‌های ظریف اما قابل توجه بین رنگ دانه‌ها، بافت، ساختار سطحی و برش‌های مختلف چوب می‌باشد. فراتر از شکل و ساختار ظاهری چوب، تنوع بیشتری در طراحی و ساخت آن نیز توسط نجار‌های مختلف ( بر اساس سلیقه شما و یا خودشان )  وجود خواهد داشت. همین باعث می‌شود که شکل و ظاهر چوب در کنار سلیقه نجار و صنعتگر، به طرحی یگانه و متفاوت تبدیل شود. درست است که در مورد مبلمان‌های چوبی کمی یکنواختی ظاهر را شاهد هستیم، اما مطئمنا برای دستیابی به یک طراحی خلاقانه با حفظ راحتی و دوام آن، محدودیت‌های نیز وجود خواهد داشت.

برخلاف بسیاری از مواد دیگر، چوب‌ها تقریبا در تمام محیط‌ها، ظاهری زیبا و لاکچری دارند. مبلمان‌های چوبی می‌توانند بخشی از هر طراحی داخلی باشند: چه مدرن و چه روستیک یا همان روستایی و دیگر وسایل نیز در نهایت ظرافت و زیبایی با آن‌ها ترکیب می‌شوند. ممکن است چوب صمغ خالدار و یا صمغ قرمز را برای میز ناهارخوری و چوب کاج را برای کمد لباس خود در پسندیده باشید، در هر صورت، می توانید مطمئن باشید که این تنوع در رنگ و نقش چوب ها، فضایی بی نظیری را برای هر خانه‌ای به ارمغان می‌آورند و صد‌البته، کارایی محصولات چوبی می‌تواند بیشتر از فضای داخلی و حتی مربوط به فضای بیرونی نیز باشد. اگر روی مبلمان خود از روغن‌های مخصوص برای مقاومت در آفتاب استفاده کنید، محصولاتی که از چوب جاراه و کاج تهیه شده‌اند، ظاهری خارق العاده در باغ و ایوان شما خواهند داشت.